Sfloopy.sys, avast wykrywa jako rootkit

Witam, tak jak w temacie moja kobieta grając sobie spokojnie w Pasjansa zauważyła, że wyskoczyło okienko avastowskie a w Nim informacja, że plik który znajduję się tutaj: C:/Windows/system32/drivers/sfloopy.sys jest rzekomo rootkitem.Na początku dałem pomiń i trochę zacząłem szukać o tym na googlach, lecz nic konkretnego nie znalazłem i po prostu to zignorowałem.Po ponownym uruchomieniu systemu okienko wyskoczyło znowu oczywiście z tą samą informacją i zaczęło mnie to trochę niepokoić, dodam także, że skanowałem ten plik antywirusami online, a mianowicie TUTAJ i żaden z nich nie wykrył zagrożenia.Czekam na waszą opinię

z Góry dziękuje i pozdrawiam.

#edit.

Dodam jeszcze screen z tym okienkiem: SCREEN

Dizzyy , Po pierwsze jeśli skanowałeś plik na wirus total i żaden skaner nic nie wykrył To musisz zauważyć że jest tam także skaner Avasta Czyli prawdopodobnie masz nieuaktualnionego Avasta lub bazy wirusów i stąd pomyłka Avasta

Po drugie w takim przypadku obowiązkowo podaje się logi Gmera oraz OTL instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Ten sam Avast przy skanowaniu tego pliku, katalogu DRIVERS nie wykrywa nic. Jedynie przy skanowaniu całego systemu… Czyli “skuśka” producenta

Dobra, czyli mam rozumieć, że na obecną chwile nic mi nie grozi? :slight_smile:

Pytanie czy podałeś prawidłowo nazwę bo plik systemowy to sfloppy.sys a Ty napisałeś sfloopy.sys w temacie Dobra obrazek wszystko wyjaśnia w temacie jest błąd w nazwie pliku. Uaktualnij Avasta oraz jego bazy wirusów i wykonaj skan Powinno być dobrze.

Raczej nie… i dotyczy to pliku sfloppy.sys a nie sfloopy…

spandaupol , fakt masz rację, popełniłem błąd w nazwie tematu, ale na screenie wszystko widać.Pisałem już wyżej, po uaktualnieniu avasta błędna informacja o rootkicie zniknęła.

Więc jeżeli ktoś tam ten sam problem, polecam zaktualizować swojego antywirusa.

Pozdrawiam i myślę, że temat można zamknąć.