Sieć domowa Win7, PC-laptop, kabel krosowany

Witam,

Od razu mówię, że z sieciami miałem w życiu niewiele styczności i mam teraz taki problem:

Chcę podłączyć do komputera PC (bezpośredni dostęp do internetu LAN) laptopa, zakupiłem drugą kartę sieciową do PC oraz kabel krosowany (robiony w sklepie).

Podłączyłem wszytko i pierwszą rzeczą, którą zauważyłem to ikonka monitora z wykrzyknikiem oraz napis brak dostępu do internetu.

PC nie widzi laptopa i w drugą stronę to samo.

Próbowałem robić sieć domową w Windowsie 7 (na obu komputerach) kilka razy, to na jednym, to na drugim, powyłączałem wszystkie firewalle, systemowe i antywirusa.

Próbowałem zrobić nawet wg demonstracji z Vortalu (ręcznie wpisać ip, maskę etc) nic nie pomogło.

Zastanawiam się w czym jest problem?

Ma ktoś jakiś pomysł co robię źle, w czym jest problem?

Pozdrawiam

Wadliwy kabel ?

Napisz jakie wpisałeś IP, maski podsieci i bramy,

I jakie masz na karcie z której masz internet/modemie.

Pokombinowałem i teraz komputery są w grupie domowej (automatycznie przydzielanie IP dałem) mogę na laptopie przeglądać udostępnione foldery z PC ale nie na odwrót oraz dalej nie mam internetu na laptopie (udostępnienie połączenia na PC we właściwościach karty jest zaznaczone)

adres IP oraz maskę i bramy dałem takie jak na demonstracji

A jakie masz w karcie (modemie) z której masz Internet?

update

Dodatkowo gdy uruchomię diagnostykę to pisze mim, że karta sieciowa “połączenie lokalne 2” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

na karcie połączenie lokalne (pierwsza karta) mam stały adres przydzielany przez dystrybutora

Dodane 01.07.2010 (Cz) 21:33

teraz na obu komputerach wyświetla się ten sam komunikat o niepoprawnej konfiguracji protokołu IP

Spróbuj tak.

Komputer udostępniający (karta Poł. lok. 2):

IP: 10.1.1.1

Maska: 255.255.255.0

Komputer-klient:

IP: 10.1.1.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 10.1.1.1

Dalej pisze brak dostępu do internetu, ale teraz PC widzi laptopa jako urządzanie multimedialne (nie jako drugi komputer)

i jeszcze jedno aktywna stała się druga część właściwości IP4 na laptopie (serwery DNS)

Dwa nowe zjawiska:

mogłem zmienić sieć niezidentyfikowaną w laptopie na dom oraz

PC widzi laptop jako komputer w sieci

natomiast internetu nie ma dalej na laptopie

Wymień kabel bo więcej pomysłów nie mam.

Upewnij się czy ten kabel na pewno jest krosowany, to że w sklepie robiony jeszcze nic nie znaczy, bo skąd masz 100% pewność że ten ktoś się na tym zna.

Pozdrawiam!

Nawet i na prostym, też powinno działać, o ile to nie są jakieś przedpotopowe karty sieciowe.

W komputerze kliencie ustaw dns na 10.1.1.1.

Lub zmień ip w udostępniającym na drugiej karcie na 192.168.0.1 ,maska 255.255.255.0 ,na drugim kompie ip 192.168.0.2 ,maska 255.255.255.0,dns 192.168.0.1 ,no i oczywiście karta podpięta do neta musi mieć zaznaczone udostępnianie,wszystko we właściwościach tcp/ipv4

Właśnie tu nasuwa się problem ponieważ karta pierwsza (podłączona do sieci LAN) nie ma zakładki we właściwościach o udostępnianiu.

Mogę się innym sposobem dostać do tych ustawień?

Dagher , ma być tak:

Komp udostępniający ma 2 karty jedna która łączy się z netem<- na niej udostępnianie,druga ip 192.168.0.1 ,maska 255.255.255.0 ,dns puste.Karta która jest podłączona do udostępniającego ip 192.168.0.2 ,maska 255.255.255.0,dns 192.168.0.1.

Dodałem do tego jeszcze bramkę domyślna (na laptopie) i wszystko działa.

Wielkie dzięki za pomoc.

No właśnie zapomniałem o bramie :x