Silverlight z tvp- pobranie pliku

Jest łatwiejszy sposób. Jeśli mamy przeglądarkę Opera, ściągamy do niej wtyczkę TVP.PL Downloader. Otwieramy film ze strony vod.tvp (oczywiście ze statusem darmowy, bo to nie jest sposób na piractwo) i pojawia nam się magiczny przycisk Download. Niestety, u mnie ta wtyczka uparcie próbuje ściągnąć plik w najsłabszej możliwej jakości. Dlatego kopiujemy link z przycisku Download, wchodzimy na forum.dobreprogramy.pl 8) do jakiegoś tematu, wklejamy link do okna szybkiej odpowiedzi, zmieniamy cyferkę 1 na 6 tak jak wspomniał Atis w poście wyżej, klikamy ,Podgląd" postu i na podglądzie mamy nasz link jako normalny link, a nie jako tekst. Teraz możemy już kliknąć prawym i zapisać na dysku w najwyższej możliwej jakości. Oczywiście nie wysyłamy postu, który napisaliśmy, tylko go anulujemy - nie zaśmiecamy w ten sposób forum, bo po kliknięciu podglądu post się jeszcze nie wysyła. Całość zajmuje 10 sekund. Jeśli kogoś zadowala niska jakość, to ogranicza się do kliknięcia przycisku Download. Pewnie jeśli mamy program typu Flashget, czyli akcelerator ściągania plików, to równie dobrze można tam wkleić link ze zmienioną cyfrą zamiast na forum i też się ściągnie w hd, ale nie sprawdzałem. Czyli, jeśli mamy Flashgeta - otwieramy film, kopiujemy link z przycisku Download, wklejamy do Flashgeta, zmieniając cyfrę i ściągamy. Całość to 4 kliknięcia, a jeśli chcesz niską jakość - jedno kliknięcie.

Firefox ściąga w najwyższej jakości bez kombinowania i to 2-3 sekundy po starcie odtwarzania materiału :wink:

Całość to 1 ( jedno ) kliknięcie.

PS. Gdzie na stronie jest ten odcinek z 30.07.2013? :?

To może napisz jak to zrobić. Na drugim komputerze mam Firefoxa i na każdym filmie wyskakuje ,Przepraszamy - Materiał niedostępny", a na laptopie wszystko śmiga. Może to wina przeglądarki, a może komputera, nie wiem - ale na tamtym komputerze mam wtyczkę DownloadHelper w Firefoxie i ściągam nią filmy z Youtube (które działają dobrze), więc może o to ci chodzi.

Wydzieliłem do osobnego wątku jako sprawdzona porada, od teraz proszę zamieścić tylko instrukcję.

Instrukcja pobierania materiałów Silverlight (i nie tylko) ze strony TVP.pl (i nie tylko) jest opisana na stronie:

Pobieranie materiałów video Silverlight z tvp.pl

Na początek mogą te sposoby wyglądać na trochę skomplikowane ale po wczytaniu się ze zrozumieniem w opis okazują się dziecinnie proste w konfiguracji a tym bardziej użytkowaniu (1 klik i już się ściąga) :wink:

Wyłącz adblock-a i materiał powinien być dostępny bez problemu.

Najprostszy sposób na pobieranie z TVP to skorzystać w Firefoksie z wtyczki o nazwie Video DownloadHelper. Rozwiązuje problem natychmiastowo :slight_smile:

unnamed.thumb.png.f0de6872ac40b606c0249d