Składam komputer - porady?

Witam, daleko mi do zakupu części nie brakuje i chciałbym się upewnić czy wszystko dobrałem prawidłowo. Przedstawię plany :

Procesor- Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX

Płyta Główna - Asus P8P67 LE Rev.3.0

Ram - CORSAIR Pamięć PC XMS3 2 x 4 GB

Grafika - Radeon 6850 MSI 1GB CYCLONE DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)

Zasilacz - OCZ Silencer 750W Quad PSU (mam, czyli nie liczyć)

Obudowa - Cooler Master Elite 430 (RC-430-KWN1) (mam, czyli nie liczyć)

Dysk - Seagate 500 GB Barracuda (16MB, Serial ATA III)

Więcej nie wypisuję, ponieważ dvd jak to dvd itd.

Pozostaje pytanie. Co zamienić?

Mój budżet na elementy tylko przedstawione u góry wynosi 2700 zł. Zasilacz i obudowę już mam, z resztą widać.

Komputer ma służyć do namiatania w gry.

Szczerze radzę rozważyć zmiany niektórych elementów na:

  • płyta główna Asus P8Z68 lub inna z chipsetem P8Z68 (wyższa wydajność w przypadku posiadania lub w przyszłości doposażenia w dysk SSD, wtedy można włączyć Intel Rapid Storage i masz 4 do 6 krotnie szybszy dodatkowy zwykły dysk).

  • pamięci Kingstone HYPERX 2x4GB (niebieskie) koniecznie wersja na napięcie 1,5V (najlepiej zgrana z podaną serią procesora i mniej grzeje się)

  • grafika Radeon 6870 zdecydowanie warto dopłacić nieco, polecam Sapphire lub Gigabyte - są najbardziej stabilne, co do MSI to często przegrzewały się i były głośniejsze niż konkurencja

  • procesor jak najbardziej ok

  • dysk - rozważyłbym nieco większy, ale zależy czy zmieścisz się w budżecie, Seagate Barracuda jest dobry

  • wybrany zasilacz ma słabe chłodzenie, polecam rozważyć bdb Corsair serię Enthusiast lub Gaming, do powyższej konfiguracji ze sporą rezerwą wystarczy o mocy 650W

Sam niedawno zmieniałem kompa i trochę posiedziałem nad pewną proporcją osiągnięć sprzętu.

Rozważę, tylko dodam jeszcze, że procek będzie ostro podkręcany i nie mam pojęcia jak to wpłynie na płytę główną.

dysk bym wymienił na Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA lepszy szybszy i niezawodny. Sam mam taki i juz kilkadziesiat sprzedałem zaden nie wrócil na gwarancje. Reszte dobrze doradzil ci poprzednik choc ja za grafiki rozwazył bym cos z Nvidi a najlepiej od Gainwarda.

przy podkręcaniu procka wymagane są stabilne napięcia na płycie głównej, a te z kolei są możliwe jeśli płyta główna ma minimum 12 fazowe zasilanie (ilość faz jest opisana przy każdej płycie głównej), często płyty główne z mniejszą liczbą faz są mało stabilne i nie można na nich osiągnąć maksimum podkręcania przy dłuższej pracy i stwarza się przez to niebezpieczeństwo spalenia jakiegoś układu płyty głównej

sprawdzonymi konstrukcjami do podkręcania z dobrymi osiągami są np. Asus P8Z68-V lub wyższe modele, przegląd modeli asusa:

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … /Intel_Z68

przy podkręcaniu taka uwaga - często najuboższe wersje pł.gł. mają mniej liczby faz zasilania niż 12

No to zabieram się za aktualizację planów. :smiley:

Do grania grafiki porównywalne są wydajnościowo Gigabyte NVIDIA GTX-650Ti i Gigabyte Radeon HD 6870, z tym, że Radeon zdecydowanie lepiej radzi sobie przy pracy na kilku monitorach, a Nvidia z kolei lepiej w grach na jednym monitorze.

Jeśli gry na 1-monit rzeczywiście lepszym wyborem będzie Gigabyte NVIDIA GTX-650Ti, szczególnie że wiele gier jest zoptymalizowanych pod Nvidię. Szkoda tylko, że przy dwóch i więcej monitorach sporo przegrywają, prócz tego mają mniejsze osiągi w grafice 2D, ale to już dla Ciebie mniej istotne.

Testowałem powyższe i jeszcze inne karty zarówno na 1 jak i kilku monitorach naraz.

GTX-650TI? Doszukać się nie mogę. Nie czasem 560?

rzeczywiście chodzi o 560Ti, moja literówka:)

No dobrze - jak radzisz tak zrobię. Jeśli możesz wyślij mi na PW swoje gg - w razie niespodziewanych zwrotów akcji lub pytań z mojej strony. Będę bardzo wdzięczny.

@ bassrockers - no skoro tak to wymienię. :slight_smile: