Skradziony telefon - odzyskiwanie starego numeru telefonu

Witam. Został mi skradziony telefon.

Chciałem chociaż odzyskać swój numer telefonu, więc udałem się do salonu Play.

Tam jednak powiedziano mi, że nie ma opcji przywrócenia starego numeru, gdyż nie posiadam kodu PUK.

Czy w takim wypadku faktycznie nie da się nic zrobić? Czy muszę serio zacząć rozglądac się za nowym starterem?

Na pewno nigdzie nie ma tego kodu? Powinien być w papierach przy karcie SIM. PUK o tyle jest ważny, że po wprowadzeniu trzykrotnie błędnego PIN-u tylko w ten sposób można odblokować kartę.

Jest druga opcja, czyli zarejestrowanie numeru u operatora (idzie się z telefonem oraz dowodem, można chyba też na stronie internetowej, ale PUK potrzebny). Jak nie miałeś zarejestrowanego, to operator nie ma możliwości stwierdzić, czyj to tak naprawdę numer.

No to pies na ogonie poniósł.

Dzięki

Zadzwoń pod *500 (790500500)opisz sytuację i poproś żeby podano ci kod PUK. Zostaną ci zadane pytania kontrolne typu:saldo konta, ostatnie doładowanie, ważność konta.

Zanotuj kod PUK i udaj się do salonu po duplikat karty.

Poza tym kod PUK nie jest wcale potrzebny do uzyskania duplikatu, w salonie również mogą zadać ci pytania kontrolne i na podstawie odpowiedzi wydać duplikat SIM. Widać trafiłeś na nie rozgarniętego sprzedawcę, który o tym nie wiedział.

Pozdrawiam

ooo dzięki wielkie!

Dzwoniłem i wszystko załatwiłem, dzięki :slight_smile: