Skype i GTA 5 - problem

Witam, mam bardzo nietypowy problem z którym spotkałem się pierwszy raz. Zainstalowałem ostatnio GTA 5 - oczywiście oryginał - i napotkałem się z dziwnym problemem, mianowicie podczas gry mam co 2 sekundy ścinkę, po czym gra wraca do płynności i po 2 sekundach znowu. Tak jest cały czas. Grę kupiłem dawno więc wcześniej tego problemu nie było. Udało mi się odkryć, że dziwnym trafem mam te ścinki tylko gdy odpalonego mam Skype’a. Bez Skype’a 60 - 70 fps na wysokich ustawieniach. Ciekawe jest to, że w procesach gdy gram w GTA 5 proces Skype działa prawidłowo lecz proces GTA wariuje totalnie skacząc od 10% do 60 % użycia procesora. Po wyłączeniu procesu Skype’a problem znika jak ręką odjął. Sprzęt jest jak najbardziej okej, wszystko inne chodzi ze Skype’em bez problemów. Poprzedzając pytania - nie przeinstalowywałem jeszcze GTA, szukam innego sposobu, na tyle na ile instalacja z płyt (jest ich sporo) nie jest problemem tak pobieranie aktualizacji i dodatkowych zawartości przy moim internecie trochę zajmuje. Potrzebuję Skype’a żeby gadać ze znajomymi którzy korzystają tylko z tej aplikacji. Miał ktoś taki problem ?

Skype dostał ostatnio sporą aktualizację - może zaczął gryźć się z GTA.

 

Mam nadzieję, że przyjdzie szybko nowa aktualizacja bo w takiej sytuacji nie wiem czy mam robić reinstal GTA.

Hm, a spróbuj odpalić skype przez stronę www. Masz tę samą funkcjonalność to standartowego tylko, że przez przeglądarkę. Zawsze to jakiś sposób na niereinstall GTA. Lub zostaje Ci używanie skype w telefonie. Co do przeglądarki to w moim przypadku sprawdza się Mozilla.

Wpadłem na ten sam pomysł i zadziałało… Do czasu. Ostatnio znowu zaczęło tak się dziać w przypadku skype na przeglądarce.

A spróbuj cache wyczyścić przeglądarki, albo zainstaluj sobie opere i używaj tylko do skypa. Wtedy bedziesz czyścił tylko cache opery i niczego więcej. Najlepiej ccleanerem. Może masz jakieś błędy w rejestrze? Przeskanuj sobie Eset scanner online całego kompa. Może coś siedzi.

Rzeczywiście pomogło wyczyszczenie danych przeglądarki. Dzięki za pomoc. Jest to częściowe rozwiązanie problemu ale zawsze jakieś. Tylko nasuwa się jedno pytanie - co powoduje ten problem ?

Prawdopodobnie coś jest nie tak, albo coś masz na dysku, jakiś robaczek albo coś. Dla pewności przeskanuj kompa jakimś skanerem. Tylko proszę nie Defenderem :slight_smile: znaczy windołs defenderem :slight_smile: