Słuchawki z mikrofonem do nagrywania podcastów

Siemanko,

 

Mam słuchawki CM Storm Ceres 300 i jakość odsłuchu jest bardzo dobra, jakość nagrywania jest dobra ale wiem, że może być lepsza. Nagrywamy podcasty przez skype, chciałbym aby mój głos był krystalicznie czysty, słucham konkurencji i tam słychać wyraźną różnicę między ich nagraniami, a naszymi. Czy to zależy od słuchawek/mikrofonu, czy może ten aspekt leży po stronie Skype i/lub programu nagrywającego? Tak jak siebie słyszymy, to tak samo to brzmi po wrzuceniu na YT więc raczej nie wina software’owa.

 

Z góry dzięki!

A pytałeś się jakim sprzętem dysponują ??

 

Całkiem możliwe że mają zewnętrzne karty dźwiękowe bądź przedwzmacniacze  i dobre mikrofony dynamiczne a nie “popierdułki”  z zestawów słuchawkowych :wink:

Powiedziałbym nawet, że jest to raczej pewne ;).

 

Po prostu mają lepszy sprzęt do nagrywania. Teraz, w przypadku zastosowań do kompa, najczęściej są to mikrofony na USB i możliwe, że mają coś takiego (dużo prostsze i mniej skomplikowane w użyciu). Ewentualnie “klasyczny” mikrofon i do tego dobry przedwzmacniacz i dedykowaną kartę dźwiękową.

Samo kupno dedykowanej karty dźwiękowej na PCI-E dość dużo da, te zintegrowane mają przeważnie kiepskie wejście mikrofonowe. Na dedyku nawet rasowy mikrofon komputerowy za 30zł (lub taki ze słuchawek) zabrzmi w miarę przyzwoicie - na pewno lepiej niż na integrze.

No nie pytałem, wątpie czy się tym podzielą skoro są naszą konkurencją :smiley: Ja mam podpięte słuchawki pod zintegrowaną kartę Realtek HD Audio, kumple pewnie też, żadnego nie słychać lepiej.

 

EDIT: Jaką polecacie więc kartę dźwiękową i jaki parametr słuchawek/mikrofonu odpowiada za jakość/czystość nagrywanego głosu?

Słuchawki nie nagrywają dźwięku więc ich parametry raczej nam się nie przydadzą :P. Poza tym jakość dźwięku ciężko przedstawić na papierze :P.

 

Najlepsze rozwiązanie to mikrofon USB, i to też będę polecać w tym przypadku. Jest to trochę wyższy koszt, niż taka karta dźwiękowa, ale jednocześnie masz zagwarantowaną bardzo dobrą jakość dźwięku. Zależnie od budżetu, po kolei Behringer c1u, Reloop sPodcaster, LD Systems D1013CUSB, Samson C01U, no i jeszcze dalej chyba każdemu znany Blue Yeti.

Czyli wg Ciebie ważniejszy mikrofon niż zewnętrzna karta?

Karta dźwiękowa jest ważna, ale gdybyś używał mikrofonu na jacka. W mikrofonach USB Twoja karta nie ma żadnego znaczenia, ponieważ taki mikrofon ma już w sobie wbudowany odpowiedni przetwornik.

Poczytaj sobie:

 

http://www.dobreprogramy.pl/cyryllo/Moje-mini-studio-nagraniowe,57361.html

 

 

Podstawy podstaw  do nagrywania dobrego dźwięku.

Dzięki za pomoc. Póki co kupiłem za 45pln kartę SB Audigy 2 ZS Gold, podepnę pod nią słuchawki z mikrofonem i zobaczymy. Dopytałem konkurencji czego używają i są to słuchawki platronics model blackwire c320-m pod USB, cena ok.170-180pln za nowe. Podłącze swoje pod nową kartę i zobaczymy.