Smartphone do 1000zł

Witam serdecznie.

Wypłata po wakacyjnym zarobku już prawie w ręku, czas wymienić mojego wysłużonego, bo rocznego Samsunga GT-S5660 Gio na coś świeższego i lepszego. Tak jak zaznaczyłem powyżej, dysponuję kwotą 1000zł. Telefon ma mi służyć do umilania czasu wszelkimi sposobami podczas gdy zacznę od września mieszkać w internacie. Bez wątpienia najbardziej zależy mi na jakości wykonania samego modelu i szybkości systemu. Zależy mi na multimediach i rozrywce, głównie mam na myśli przeglądanie internetu. Wiadomą sprawą jest, że w grę wchodzi tylko i wyłącznie Android, bowiem obecne modele z Windows Phone nie dostaną aktualizacji do wersji 8 Apollo. Proszę o pomoc w wyborze, o podanie jakiś propozycji. Z góry chciałbym bardzo podziękować za udzieloną pomoc.

Proponuję Samsunga galaxy S , ceny między 900 a 1000zł , szybki telefon , przyjemnie się na nim przegląda neta , spory wyświetlacz , ogółem polecam .

Możesz też poszukać SGS II używkę.Ja widziałem dużo takich za 500zł w bdb stanie(wiem,bo mam takiego :smiley: ) na tablica.pl.

Ale nie każdy lubi używki,to wiadome.

Do 1000zł z nowych to polecam takie

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/2725202 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/3158308 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/1938157 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/4511212 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/3524047 opinie

ewentualnie z drugiej ręki możesz poszukać htc desire s,

A może warto rozważyć tablet? Za 700-1000zł można mieć już coś porządnego.

Prędzej inwestowałbym w używanego netbooka, ale ni o tym mowa. Chodzi o to, że telefon poza internetem i multimediami ma również być telefonem. Tablet w roli aparatu telefonicznego sprawdza się kiepsko, bardzo niewygodne.

Ze wszystkich modeli podanych przez kolegę Vendor43 (uprzejmie dziękuję :slight_smile: ) zdecyduje się najprawdopodobniej na Xperię Arc S. Porównywalna do SGS’a ale za to ma asa w rękawie - aktualizację do Androida w wersji ICS. Wykonanie trochę kuleje, no niestety. Coś za coś, na nic lepszego przynajmniej teraz nie mam możliwości się zdecydować. Może podczas kolejnych wakacji będzie lepszy wybór wtedy już z Windows Phonem :stuck_out_tongue:

Dziękuję serdecznie za pomoc. Wskazówki mi udzielane naprawdę bardzo ułatwiły mi tą trudną decyzję, jestem rad, że spotkałem się z takim wsparciem.

Zobacz sobie Sony Xperia Sola i Sony Xperia U. Całkiem ciekawe telefony. Sam się zastanawiam nad tymi dwoma. :lol:

Ja mając taki sam budżet również rozważałem SE Arc S, Samsung Galaxy S Plus i wszystkie modele Nokii. Zdecydowałem się na HTC One V. Telefon w pełni wykonany z aluminium, więc jest to półka jakościowa nieporównywalna z Sony Ericssonem (nowe Sony są już troche lepsze) - widziałem u kolegów jak wygląda Neo V, czyli bardzo podobny model i te telefony to jeden wielki kawał taniego tworzywa. One V ma oryginalnego Androida 4.0 z nakładką Sense 4.0, więc można liczyć na jego kolejne wersje. W przypadku Arc S fabryczny Android to 2.3.4, ale wyszła aktualizacja do 4.0 lecz nie wiadomo jak z kolejnymi wersjami, a już powoli wchodzi do nowych modeli wersja 4.1.

Oprócz jakości wykonania na wysokim poziomie One V ma także najnowszą wersje Bluetooth - 4.0 a nie 2.1 jak w SE, zaawansowany procesor obrazu dla aparatu i kamery - autofocus trafia w 0,2s, sam aparat robi zdjęcia w RAW, procesor ImageChip je poprawia, odszumia i zapisuje w jpeg. Aparat oferuje matryce 5Mpix z lampą LED z automatyką 5-stopniowej reguacji mocy błysku, stabilizacje obrazu, wykrywanie twarzy, uśmiechu, wideo HD z możliwością robienia zdjęć w trakcie nagrywania, szybkie zdjęcia seryjne i dodatkowe efekty winietek, zniekształceń, poprawy kolorystyki i zdjęcia HDR. Przysłona oferuje nawet lepszą wartość niż np. iPhone 4S.

Oprócz tego akustykę mamy sygnowaną firmy Beats Audio, 4GB pamięci + rozszerzalne za pomocą kart MicroSD (kupiłem do niego Sandiska class 10 32GB) oraz konto na Dropboxie 25GB na 2 lata z możliwością automatycznego wysyłania zdjęć z aparatu na to konto.

Wyświetlacz 3,7 cala 480x800 pix z ekranem IPS, więc mamy zapewnione wysokie kąty widzenia, lepsze niż w SE. Wyświetlacz jest troche mniejszy od Arc s (taki jak w Neo V), ale typu Super LCD, więc wyświetla trochę bardziej barwne kolory.

To są informacje jakie czytałem o tym telefonie, bo One V mam właśnie zamówionego. Już czekam z niecierpliwością jak dojdzie, bo zapowiada się świetnie. HTC jest firmą, która robi świetnej jakości telefony. A seria One jest serią flagową tego producenta, One V to najnowszy model - wyszedł gdzieś w kwietniu tego roku do sprzedaży. Z Sony Ericssonem miałem już wcześniej porównanie i szału nie zrobił na mnie pod względem jakości wykończenia, a to jeden z ważniejszych czynników oprócz parametrów przy codziennym użytku. Design to kwestia gustu, ale w HTC ekran bez fizycznych klawiszy i z obudową z małym wygięciem na dole wygląda jak dla mnie kapitalnie. Jedynie można by narzekać na jedno-rdzeniowy procesor 1GHz + 512MB RAM, ale z opinii innych osób poza bardzo wymagającymi grami, albo mocno obciążającymi stronami WWW nie występują istotne spowolnienia w działaniu.

O jakie moje szczęście, gdy pojawił się kolega Longhorn2009 ze swoją zdumiewającą wiedzą. Jestem w podobnej sytuacji, byłem już prawie nastawiony na Arc S, ale nagle dotarło do mnie, że HTC One V wcale nie jest gorszy, pomijając już wszelkie aspekty, o których mówiłeś powyżej. Rzeczywiście, twoja wypowiedź jeszcze bardziej utwierdziła mnie w zmianie wyboru. Również go zamawiam, dzięki!