Sms Studio - jak to zmodyfikować żeby wysłać sms z mojej bazy danych?

Witam,

Znalazłem sobie wczoraj taki program, który nazywa się sms studio (http://smsstudio.pl/o-programie/). Program służy do wysyłania smsów i z tego co przeczytałem program łączy się z różnymi programami.

Otóż chciałbym mieć możliwość połączenia programu z moją bazą danych działającą na sql server. Mam w niej tabelkę ‘dane’, a w niej pola ‘telefon’ i ‘kwota’. Chcę wysłać sms do wszystkich numerów z tej tabelki, umieszczając w treści m.in. kwotę (pobraną również z tabelki) i nie wiem jak to zrobić. Najprawdopodobniej jest to możliwe, ponieważ w katalogu programu, znalazłem jakieś pliki XML, które przechowują zapytania do bazy. Poniżej przykładowy plik:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<queryCase uuid="{8979AD37-9C87-4102-BF72-1CCE54D832B5}" 
	uiUuid="{7378ED1B-0664-4502-80FC-E43759790DE7}" 
	displayName="Wyślij wiadomość do kontaktów" 
	displayDescription="Zadanie umożliwia wysyłkę wiadomości na podstawie telefonu, nazwy, imienia, nazwiska oraz działu"
	supportedConnection="{32FADF00-6144-420A-B5EC-C8861E877BF3}">
  <query phoneColumn="Telefon">
	select e.Wartosc Telefon, kon.Nazwa as Podmiot, k.Nazwa, k.Imie, k.Nazwisko, k.Dzial, k.Uwagi from konKontakt as k
		inner join wspElementKontaktu as e on k.IdKontaktu = e.IdPodmiotu
		left join konKontrahent kon on k.IdPodmiotu = kon.IdKontrahenta
		where e.idTypu = 1
		and (kon.IdKontrahenta IS NULL OR kon.Nazwa like @Podmiot)
		and (k.Nazwa like @Nazwa or (k.Nazwa is null and @Nazwa = '%'))
		and (k.Imie like @Imie or (k.Imie is null and @Imie = '%'))
		and (k.Nazwisko like @Nazwisko or (k.Nazwisko is null and @Nazwisko = '%'))
		and (k.Dzial like @Dzial or (k.Dzial is null and @Dzial = '%'))
		and (e.Wartosc like @Telefon or (e.Wartosc is null and @Telefon = '%'))
  </query>
  <fields>
	<text displayName="Telefon" id="@Telefon" valuePrefix="" valueSuffix="%" />    
	<text displayName="Podmiot" id="@Podmiot" defaultValue="" initValue="" valueSuffix="%" />
    <text displayName="Nazwa" id="@Nazwa" defaultValue="" initValue="" valueSuffix="%" />
    <text displayName="Imię" id="@Imie" valuePrefix="" valueSuffix="" defaultValue="%"/>
    <text displayName="Nazwisko" id="@Nazwisko" valuePrefix="" valueSuffix="%" />
	<text displayName="Dział" id="@Dzial" valuePrefix="" valueSuffix="" defaultValue="%"/>
  </fields>
</queryCase>

Czy ktoś zechciałby mi pomóc w dokonaniu takiej modyfikacji, żeby wyciągnąć dane z mojej bazy i wysłać sms za pomocą tego programu?

Nie znam się na programowaniu ale będę wdzięczny nawet za wskazówki jak to ugryźć.

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc!

Odpowiedziałem sobie tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/program-do-sms-pobierający-dane-z-bazy-danych-t479037/?p=3066224