[Solved] Zniknęły aplikacje ze Sklepu po powrocie z trefnej kompilacji

Cześć,

Mam trochę beznadziejną sprawę… W skrócie:

  • Windows 10 powiadamia mnie o aktualizacji do TH2
  • Uradowany, bez sprawdzenia na necie, instaluję tą aktualizację, bo myślę, że to już full-legal stabilna wersja
  • Okazuje się, że jest to aktualizacja dla członków Insider Program, z którego wypisałem się w kilka dni po premierze Win10 (dzięki Microsoft)
  • Na początku myślę, że może nie jest źle, nawet jest ładnie… Ale po chwili okazuje się, że nie daje rady tego używać, wszystko się tnie, błąd na błędzie itp…
  • Wracam na poprzednią kompilację
  • Po powrocie okazuje się, że w Menu Start ze wszystkich moich skrótów zostały tylko 2. Nie ma Sklepu. Nie ma aplikacji ze Sklepu. Brakuje kilku desktopowych aplikacji, ale te pal sześć, jakoś skróty do nich wygrzebię. Brakuje nawet systemowego kalkulatora…
  • Magiczną komendą znalezioną w necie “PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest” przywracam Sklep
  • Udaje się! Ale nadal nie mam aplikacji ze Sklepu… Mimo, że są zainstalowane i gotowe do otwarcia poprzez Sklep! W ten sposób nawet nie mogę ich usunąć i zainstalować jeszcze raz, bo Sklep nie ma takiej funkcji…

Jak mam przywrócić te skróty/aplikacje? Tylko nie piszcie o Odświeżeniu systemu… Mam zbyt dużo ważnych aplikacji…

[Edit]

Ok, więc z większością aplikacji można poradzić sobie używając PowerShella i komendy

Get-AppxPackage *nazwa-apki* | Remove-AppxPackage

Wcześniej wylistowując sobie wszystkie komendą

Get-AppxPackage

Po tym można je na nowo zainstalować. Jednak to nadal nie rozwiązuje problemu braku aplikacji systemowych… Nawet jeśli usunąłbym w taki sposób kalkulator, to jak mam go przywrócić…?

[Edit2]

Ok, żeby wymusić przywrócenie wszystkich wbudowanych aplikacji, można użyć komendy

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Tak więc, że tego, ten… DZIĘKI ZA POMOC CHŁOPAKI Temat do zamknięcia…