Spadek prędkości w uTorrent

Witam! Od dłuższego czasu w działaniu wspomnianego programu zauważam coś dziwnego - dodaję zadanie pobierania i z miejsca się rozkręca na pełną prędkość łącza, by za parę chwil spaść do minimum i tak sobie skacze ze skrajności w skrajność. Czytałem gdzieś, że muszę przekierować porty ale gdy chciałem się za to zabrać, zwątpiłem w moje umiejętności posługiwania się komputerem. Jest w stanie mi ktoś to wytłumaczyć krok po kroku? Mój router to TP-Link WR740N, sieć osiedlowa. I jeszcze drugie pytanie - tak przy okazji. Wczoraj robiłem formata i teraz prędkość nie chce ruszyć powyżej 10kB/s. Podobno jest to spowodowane niskim ratio. To prawda? Są jakieś sposoby, żeby je szybko i skutecznie podbić? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Porty przekierowujesz w routerze. Z koro jest to sieć osiedlowa być może dostawca blokuje Ci porty.

Tu masz jak to zrobić: http://www.dipol.com.pl/jak_przekierowac_porty_w_routerze_aby_podgladac_obraz_z_rejestratora__bib516.htm Interesuje Cie to pierwsze czyli: DSL

Ratio występuje raczej na zamkniętych trackerach i jest to stosunek danych pobranych do wysłanych na przykład: pobierasz 1 MB i żeby wyjść na zero musisz wysłać 1 MB.

Ok, dzięki. A powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Autor tego artykułu za przykład bierze port 80. Mam wpisać taki sam, czy jest to uzależnione, w moim wypadku, od uTorrenta?

W routerze podajesz taki port jaki masz w utorrent.

A co jeżeli chcę postawić serwer do gry (Company of Heroes) w Hamachi? Port wpisać z Hamachi czy z CoH’a?

  1. Musisz mieć stałe ip zewnętrzne

  2. Port przekierowujesz w routerze i ten sam port podajesz w hamachi

Nie wiem czy to pomoże ponieważ uTorrent to dla mnie “czarna magia” ale możesz spróbować ustawić “maksymalne wykorzystanie łącza” na pobieranym pliku to powinno Ci częściowo pomóc (w moim przypadku działało [internet 2,4Mb/s a pobieranie 254kb/s :D])

Jasiu dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile: Wszystko w uTorrent śmiga jak powinno :slight_smile: PilaHarataPL to akurat raczej by tu nie pomogło :slight_smile:

chęci chęci i jeszcze raz chęci :smiley: