Spadki fps

Mam problem ze spadkami fps podczas grania. Momentalnie fps spadają do 0 i są to spadki które wstępują w seriach po trzy lagi, co mnie bardzo dziwi. Nie wiem czy jest to spowodowane tym że mam 2 Gb Ram i zainstalowany Windows 7 64-bitowy. Jednak lagi pojawiły się jeżeli dobrze pamiętam 1 miesiąc po zmianie Windowsa. Formatowanie nic nie pomaga.

http://wklej.org/id/1076631/

http://wklej.org/id/1076633/

Procesor: ADM Phenom II X4 945 Processor 3.00 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250

ACPI x64-based PC

windows 7 home premium 64-bitowy

Pamięć: 2 GB RAM DDR2

Zasilacz: Highlander 500W Power Supply

Ten problem pojawia się w każdej grze od Wiedźmina 2 do Warcraft 3 i World of Tanks.

W tym przypadku dobrze by było również podać specyfikację komputera.

przyczyną może być ilość ramu zależy od gry

podaj też jaki masz zasilacz

Nie wiem czy jest to spowodowane mała ilość Ram bo jak wcześnie pisałem jakiś czasz wszystko było dobrze. A co do sprzętu mam go 3 lata i działał poprawnie oprócz tego że chodzi głośno jak lodówka.

zasilacz z czarnej listy możliwe że jest przyczyną zamieszania

nawet jeśli nie jest to bym go wymienił

Warto się bawić samemu w dobieranie zasilacza jeżeli się na tym nie znam? Ten kupiłem w jedynym sklepie komputerowym w moim mieście, więc nie wiem czy warto iść tam po pomoc. Sam dobór zasilacza jak już zdążyłem się zorientować nie jest wcale prosty.

Jest bardzo prosty wystarczy posłuchać porad z takich forów jak to.

Tak na oko liczone z tym: http://www.thermaltake.outervision.com/Power

To twój sprzęt ma zapotrzebowanie na 303W na lini 12v, a ten pseudo zasilacz na tej linii ma jedynie 330W. Więc duży zapas to to nie jest.

są czarne i białe listy zasilaczy z niedrogich można kupić Chiftec lub Forton są też oczywiście droższe i lepsze za ponad 200zł a moc też jest łatwo dobrać i dobrze jest doliczyć zapas zawsze można napisać temat na forum

Po wymianie i dokupieniu Ram wszystko zaczęło płynnie działać. Gram już przez cały dzień i miałem 1 laga ale to chyba raczej normalne, więc bardzo dzieńkuje za wszystkie rady.

A czy te lagi występują “losowo”, czy w momentach, gdy na ekranie więcej się dzieje. Albo na przykład jest dużo modeli do obrobienia?

Podzielę się swoją opinią na ten temat i postaram się pomóc.

Miałem podobną sytuację i także szukałem na różnych forach, polskich jak i brytyjskich, czasem nawet obcojęzycznych, których nie znam :wink:

Po prostu zagłębiłem się w temat i po nie znalezieniu rozwiązania problemu, postanowiłem sam się pobawić.

Problem jak się okazało tkwił w wykorzystaniu pamięci RAM. Jednak jak go rozwiązać? To już był inny problem…

Po raz kolejny szukałem, tym czasem różnych programów optymalizujących kompa do trybu gier. Przetestowałem wiele takich jak:

Jednak nic nie rozwiązało problemu, jak odinstalowanie antywirusa :slight_smile:

Jak się okazało, miałem Avasta. Darmowego, jednak bardzo "ciągnącego". Potrafił brać więcej RAMu niż 10 gier razem włączonych (metafora ^^), ale jednak. Postanowiłem poszukać jakiegoś zestawu, który naprawdę mnie zadowoli pod względem wykorzystania pamięci RAM. Nie było z tym dużo roboty. Praktycznie każdy zestaw antywirusowy, płatny i dobrze oceniany, nadawał się idealnie pod względem podwyższenia fpsów w porównaniu do nagrywania podczas posiadania Avasta. Zwłaszcza, gdy posiada funkcję “tryb gry” - niesamowicie wzmacniało to liczbę fpsów. Od pewnego czasu co 30 dni zmieniam antywirusy ściągając wersje trial.

Oczywiście nie jest to udowodnione praktycznie w każdym kompie - możliwe iż masz innego antywirusa. W tej sytuacji polecam także zrobić własnoręczny “tuning” kompa:

  1. Uruchomić grę.

  2. Uruchomić menadżera zadań.

  3. Przełączyć na zakładkę procesy i klikając PPM na procesie antywirusa (możesz także inne programy, które dużo RAMu zabierają) klikasz na zmień priorytet: Poniżej normalnego (możesz także wybrać niski, raczej nie różni się to bardzo). Oprócz antywirusa zalecam zmniejszenie priorytetu dla menadżera okien pulpitu czyli “explorer.exe”. Jest to najmniej potrzebny proces podczas gry. Zalecam jednak wybranie także procesu gry (już wlączonej) i ustawienie jej priorytetu powyżej normalnego lub wysokiego.

Po skończeniu nagrywania radzę wszystko przywrócić do normy, szczególnie proces “explorer” i antywirusa. :wink:

Najlepiej już przy takim zestawie w takim razie dołożyć te 2GB RAM.

remiczka , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.