Spowolniona praca komputera, przywieszanie się explorera

Witam

Od pewnego czasu tj. od kilku dni zaczęły dziać się dziwne rzeczy na moim sprzęcie.

Tzn. system uruchamia się jakieś 10-15, a drugie tyle (lub nawet więcej) muli się tak, że nie można praktycznie wykonać żadnego działania. Potem trochu się uspokaja lecz na “pełną sprawność” trzeba poczekać gdzieś 40 min. od włączenia. Lecz na tym nie koniec problemów :confused:

Druga bardziej mnie niepokojąca sprawa to notoryczne przywieszanie się (i restartowanie) eksplorera. Dokładnie rzecz ujmując nie jestem w stanie otworzyć praktycznie żadnego folderu ani obrazka (bo od razu się zawiesza).

Dodam jeszcze, że od jakiegoś miesiąca komp dość często się wieszał co zmuszało mnie i brata do przeprowadzania częstych restartów (nawet kilka razy w jednym dniu) na czym mógł ucierpieć dysk.

Proszę o pomoc. Z góry dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi.

PS. Jestem lamą i laikiem z informatyki, więc prosiłbym o jak najbardziej łopatologiczne odpowiedzi.

Przeskanuj komputer tym :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html usuń to co znajdzie.

potem podaj logi OTL i poczekaj aż ktoś doświadczony je sprawdzi :slight_smile: :arrow: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html