Sprawdzenie działania płyty głównej

Witam. Kupiłem kilka dni temu płyte główną asus p5gd1 pro z proc pentium 4 i zasilacz 900wat Jak mogę sprawdzić karte i zasilacz czy działają. Nie posiadam obudowy ani grafiki. Po podłączeniu zasilacza do płyty swieci sie w niej tylko zielona dioda ale zasilacz sie nie włącza

Jesteś pewien, że to zasilacz komputerowy, a nie od odkurzacza? Co to za zasilacz?

Aby przetestować MoBo bez specjalistycznych narzędzi, potrzebujesz jeszcze RAM i kartę graficzną, o ile na płycie nie ma zintegrowanej.

W zasadzie do testu brak Ci jedynie PC-Speakera (na płycie go nie ma). Po zainstalowaniu procesora z chłodzeniem i po podłączeniu zasilania z zasilacza (24-pin i 4-pin) z PC-Speakera powinien wydobywać się sygnał informujący o braku karty graficznej - to w zasadzie wystarczający dowód na sprawność płyty głównej ale ostateczny test to uruchomienie jej z pamięcią oraz grafiką i przejście testu POST.

:roll:

zasilacz COOLERMASTER Ultimate UCP 900W 1080Wmax. Zasilacz sprawdzałem działa. Na płycie świeci się tylko zielona dioda ,wentylator przy procesorze nie rusza. ram włożony ale brak grafiki.

Dodane 16.05.2013 (Cz) 19:10

Mamj uż grafike ale nadal swieci sie tylko zielona dioda . vertex hd7870