Sprzętowy Firewall - jaki i co potrzebne?

Witam,

Ostatnio stwierdziłem, że warto by było zainwestować w jakiś sprzętowy Firewall. Obecnie posiadam router TP-Link TD-W8960N i czy kupując sprzętowy firewall musiałbym go wymienić? Co jest potrzebne do prawidłowego i sprawnego funkcjonowania sieci lokalnej z takim firewallem? Obecnie w domu mam 3 komputery: jeden stacjonarny połączony przewodowo, a dwa są połączone przez WiFi. Czy wystarczy zintegrowana karta sieciowa na płycie głównej? I czy naprawdę warto inwestować? Ile może kosztować taki firewall do domowej sieci lokalnej?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

mati199537

Sprzętowe firewalle są dość drogie, na pewno nie opłaca Ci się w niego inwestować. Ponadto trzeba się na tym znać żeby potrafić go dobrze skonfigurować, a widać że z tą wiedzą średnio u Ciebie.

Np. Netgear UTM5 Base -(ochrona 5 urządzeń) to koszt około 280 USD (czyli jakieś z grubsza 900 zł). Do tego musisz jeszcze doliczyć subskrypcje “web e-mail & maintance” - roczna to kolejne 200 USD lub 3 letnia za 550 USD.

I jest to chyba jedyne znane mi TANIE rozwiązanie. Ceny dajmy na to takiego WatchGuarda zaczynają się mniej więcej tam gdzie powyższe wartości pomnoży się przez 10. A trzeba jeszcze pamiętać, że w twoim przypadku konieczne byłoby dokupienie AccesPointa (zakładam że ten wbudowany w TP Linka - jako wystawiony przed zaporę stałby się bezużyteczny).

Reasumując - czy warto inwestować - do celów czysto prywatnych - nie warto.

Olej to, w tanich routerach są firewalle, które wyłapują syf. Zawsze możesz dodać jakiś software firewall i powinno wystarczyć. Nie warto popadać w paranoję! Szkoda czasu i pieniędzy.

Zapora wbudowana w router i NAT powinna Ci wystarczyć, jeśli od ISP dostajesz prywatne IP, to i tak jesteś za NATem ISP. Taniej wyjdzie Cie kupić drugi router, który będzie robił za zaporę i do niego podłączyć obecny router, lub postawić przed routerem jakieś starego PC z Linuksem, a jeśli nie chcesz mieć wysokich rachunków za prąd, to możesz rozważyć kupno cienkiego klienta i wpakować na niego Linuksa.

Pozdrawiam!

Co mas zna myśli pisząc : “cienkiego klienta”?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cienki_klient <- do poczytania

do obejrzenia -> http://www.google.pl/search?q=thin+clie … swaT2YzqBg