Stacja dysków CD nie czyta żadnych płyt

Mam problem ze stacją dysków CD, a mianowicie nie czyta w ogóle płyt.Po włożeniu płyty do stacji następuje “dziwny dźwięk” poczym nie jest ona odtwarzana… :confused:

MOja stacja dysków jest firmy LG, sterowniki mam w porządku jak i również “zdaniem” komputera stacja działa poprawnie

Czy napęd jest stary? Może się już wysłużył?

hmmm…nie, ma ponad rok poza tym żadko jest używany…więc nie sądze, aby to była sprawa jego “wieku”

Miałem taki sam problem. Miałem szczęście że stacja była na gwarancji, więc zawiozłem komputer tam gdzie go kupowałem i wymienili mi na nową.

Bardzo mądra i rzeczowa porada :hahaha:

wy się zbijacie a ja mam problem :frowning: co robić??

Ja także miałem podobny problem z moim DVD (LG) .Zaniosłem napęd do sklepu w którym go kupiłem i tam powiedzieli mi ze napęd jest popsuty i wysłali go do serwisu (na gwarancję) :slight_smile:

Może wystarczy laser przeczyścić

No to zacznijmy od poczatku. Stacja jest prawidłowo wykrywana przez system a nie działa. Więc sprawdz w menadzer urządzeń>>kontrolery ide…>>Kanał pomocniczy>>Zaawansowane czy jest właczone dma.

Sprawdz zworkę na napedzie z tyłu. Musi być master jak masz jeden i podpieta na koncu tasmy.

Najlepiej jak masz ją rok to serwis, jest zapewne na gwarancji.

I nie czyść jej mokra szmata przypadkiem. ;]

u mnie wygląda to tak:

http://img86.imageshack.us/my.php?image=cd5sq.jpg

więc chyba dobrze?? :|nie wiem, bo się nie znam heh

hehe tak właśnie, jakieś 2 miesiące temu minęła gwarancja :expressionless:

A jak wykrywa bios i system ten napęd CD

Zrób tak - menadżer urządzeń i odinstaluj ten napęd CD oraz pomocniczy kanał IDE,restart kompa i system ponownie zainstaluje wszystko.

Sprawdzisz i jak dalej będzie tryb PIO przestaw na UDMA - jak dalej będzie PIO tak zostaw.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Do czyszczenia lasera napędu CD użyj płyty czyszczącej CD.

Sprawdź taśmę sygnałową(wymień na nową) i poprawność montażu - może gdzieś brak styku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Jak dalej to samo,napęd trzeba wyjąć i sprawdzić na innym kompie,może serwis lub nowy.

Spróbuj podociśkać kable lączące cd z płytą g. ja tak miałem i się styki obluzowały (najprawdopodobniej przez wibracje wywołane jej działaniem). Podociśkałem i wszystko było ok :slight_smile: Możle też, że padła w końcu to LG :smiley: :lol:

coś sugerujesz:>

moja znajomość na kompie nie równa się z Waszą heh więc dlatego napisałam, w nadziei o jakąś dobrą porade… oczywiście już rozmontowałam całego Cd-roma, przeczyściłam itd. ale lipa znów to samo :frowning: w ogóle nicego nie czyta :confused: a za każdym razem pojawia się błąd dysku, że płytwa nie jest sformatowana itd :expressionless:

Spróbuj przetestować na innym kompie, ale pewnie padł ;/

Nie mam przekonania do tej firmy (a w ostatnim czasie znaczna ilość ich napędów ląduje w serwisie, kolega tam pracuje wiec wiem ;] )

Jeśli sprzedaje się najwięcej napędów LG i LITE - ON to wiadomo że będzie ich więcej w serwisach jako niesprawnych - jak kiedyś problem tłumaczyłem rozpatrując to w procentowej sprzedaży wszystkich napędów CD z tymi markami nie jest źle.

I nie ma się co oszukiwać LG i LITE-ON to praktycznie najtańsze napędy CD na rynku.

Jeśli masz jeszcze gwarancję to nic nie kombinuj tylko zanieś do sklepu

Złączono Posta : 29.01.2006 (Nie) 11:12

A jeśli już gwarancja się skończyła to pozostaje jeszcze “rękojmia”

  • z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,