IP statyczne a dynamiczne

Witam.

Mam internet z kablówki i mój adres sieciowy jest statyczny. Niezłomnie potrzebuje zmienić (nie zamaskować) swoje IP.

Czy da się zrobić cokolwiek np. pogadać z administratorem, aby automatycznie zmieniał mi się adres sieciowy tak jak jest to w neostradzie?

A może warto poczekać? Słyszałem, że z czasem mają zaniknąć wszystkie statyczne adresy i pojawią się same dynamiczne nawet w kablówce.

Zależy od dostawcy, nie ma czegoś takiego jak zmiana ip na życzenie klienta. Skąd słyszałeś, że wszyscy mają mieć zmienne ip ?

Mam swoje źródła.

Czyli nie mam szansy, aby moje IP się zmieniło? W neostradzie sprawa wygląda prosto, odłączam kabel i mam inne IP, ale w kablówce od kilku miesięcy mam to samo IP.

No to się ich trzymaj. Po co o tym wspominasz jeśli nie chcesz podać źródła tej “wspaniałej” rewelacji?

Jaka to kablówka? Jednak szanse i tak są zbliżone do zera aby administrator to dla Ciebie zrobił.

Możesz zmienić IP na inne zmieniając kartę sieciową (lub może uda się to zrobić zmieniając sam adres MAC karty)

No nie wiem, tym bardziej iż spora ilość dostawców filtruje mac i to właśnie je przypisuje do ip ;]

Ale najczęściej dostawca nie zabrania Ci podłączyć innego komputera. Często w sieciach osiedlowych jak podłączysz inny komputer to nie masz dostępu do sieci (musisz kontaktować się z adminem i podać mu nowy MAC) a w kablówkach najczęściej jest tak, że wtedy dostajesz inne IP.

Mam internet od Multimedia Polska i dwie karty sieciowe w komputerze - zależnie do której podłącze skrętkę to mam inne IP (ale mam tylko dwa do wyboru - każde przypisane do danej karty)

Możesz zmienić swoje IP łącząc się z internetem przez serwer Proxy.

Wszystko zależy od dostawcy, w przypadku Vectry przyłączenie kolejnego komputera do sieci 10zł / miesiąc. Miałem osiedlówke, to zewnętrzne ip było bezpłatne, ale znów przyłączenie komputera kosztowało kilka zł/miesiąc (już nie pamiętam ile). Zmiana mac może poskutkuje, lecz raczej lipton będzie w wypadku jak nowego ip nie dostaniesz. Wszystko jest kwestią tego, czy masz modem etc. Bo wtedy musiałbyś mieszać by zmienić mac modemu ;]

“Kolejnego” czyli masz możliwość aby na więcej niż jednym komputerze był dostęp do sieci w tym samym czasie.

Ja pisałem o zmianie komputera - do swojej kablówki podłączałem kilkanaście przeróżnych komputerów (ale nie w tym samym czasie) i tylko pierwsze podłączenie powodowało trochę dłuższą autoryzację.

Z takim czymś się jeszcze nie spotkałem, ale fajnie by coś takiego mieć ;]

W kablówce (TV kablowej) to chyba zawsze jest modem no bo jak może inaczej się podłączyć?

Po pierwsze - dostęp do tej opcji konfiguracyjnej w modemie jest zablokowany, po drugie - jeśli nawet by Ci się udało zmienić MAC, to jeśli zmienisz na niezarejestrowany na serwerach dostawcy - brak internetu, jeśli zmienisz na np. MAC modemu sąsiada (i połączysz się gdy on nie jest połączony z siecią) to będziesz używał sieci zgodnie z jego wykupionym abonamentem (ale chyba nie tak łatwo - modem chyba też przesyła swój numer seryjny - monter go wpisywał na serwerze MMP gdy go u mnie instalował a tego nie możesz w żaden sposób wpisać u siebie w domu, bo nie masz dostępu do strony serwisowej na której wpisy są autoryzowane za pomocą kodu generowanego za pomocą elektronicznego klucza, który posiada monter).

Wielokrotnie jest tak, że całe osiedle z ponad 100 komputerami korzysta z kilku IP. W komórkowych jest tak samo chyba że dopłaci się za publiczne dynamiczne lub statyczne IP.

No dobra, porozmawialiście sobie, ale krótko i na temat. Będąc w telewizji kablowej “Tomków” i mając IP statyczne nie mam szans na zmianę IP.

Tak?

Spytaj w bok, zobacz w regulaminie etc. Jeśli w regulaminie nic o tym nie ma to masz 10%szans, iż w bok się zgodzą. Na 90% jest to, iż nie odpowiadają za bany etc na dane ip, oraz że go nie zmieniają na prośbę klienta ;]

Nic nie piszesz co to za kablówka. Jeżeli jest to tzw. sieć osiedlowa której właścicielem jest obrotny kumpel z osiedla, to cała sieć ma na ogół dokładnie jeden adres zewnętrzny(IP), chyba że właściciel sieci wykupił kilka łączy (przy większej liczbie użytkowników może być to opłacalne). Administrator takiej sieci przydziela poszczególnym jej użytkownikom adresy wewnętrzne, ale każdy z użytkowników tej sieci jest widoczny na zewnątrz pod stałym adresem zewnętrznym. Adresy wewnętrzne można dowolnie zmieniać ale chyba nie o to chodzi.

Jak tu wszystkim dogodzić. Jedni by chcieli mieć stały adres bo np. chcą sobie założyć serwer widoczny na zewnątrz czyli w internecie, a inni chcieli by mieć zmienne IP z powodu jakiś tam gier. Teoretycznie wszystko jest proste. Wystarczy kupić łącze które nam odpowiada, a jedynym problemem może być kwestia ceny. Jeżeli chcemy mieć zmienne IP to np. Neostradę, a jeśli chcemy mieć stale łącze to szukamy firmy która udostępnia takie właśnie łącza. Można by jeszcze dodać, że łącza ze stałym adresem są zasadniczo droższe od tych ze zmiennym IP.

“Adres IP z puli publicznej, przydzielany dynamicznie.” Masz zmienne a nie stałe ip. Ale kiedy one się zmieni nie wiem ;]

jak zmienić IP to wiem jak ci pomóc :slight_smile:

ale nieokresliłes sie jakiego masz Dostawce…

i ci teraz niepomoge bo za mało informacji…

określił :stuck_out_tongue:

Teraz już wiadomo:

http://www.tomkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=110&Itemid=49

A więc? Skoro wiadomo już jakiego mam dostawcę, to jaki jest sposób na zmianę IP?