[STEAM] jak określić aktualnią wersję sterwoników graficznych

Cześć.

Mam pytanie - jak określić która wersja sterowników graficznych jest obsługiwana przez steama?

 

Pozdrawiam,

nUmer

Sterowniki nie są obsługiwane przez Steama,ale przez kartę graficzną.Musisz sprawdzić jaką masz kartę graficzną i czego wymaga dana gra.

Gra wymagająca DirectX 11 nie uruchomi się na karcie z obsługą tylko DirectX 10.To samo jest z nowym Open GL.Sterowniki sprawdza się w ustawieniach karty graficznej.Zwykle pisze jaka wersja jest zainstalowana w systemie.

Ale z tego co się orientuję wersja sterownika może być niezgodna z wersją oprogramowania - tu steamem? - bo w tym przypadku o to mi chodziło.

 

Do sedna - aktualizacja jądra do wersji 4.7.2 i sterownika nvidia-drivers-370.23 wywołuje błąd działania stema, który po kompilacji jądra, o ile nadal będzie występował przedstawię.

 

EDIT:

Błąd już nie występuje, ale w dniu ukazania się stabilnej wersji jądra linux 4.7.2 oraz wspomnianych wcześniej sterowników występował błąd bodaj treści “fatal Error: glXChooseVisual failed” - dziś odtwarzam z pamięci. Sądziłem, że jest to związane z nową wersją sterowników graficznych z racji, że wcześniej nie dokonywałem w systemie żadnych zmian, wobec czego chciałem zapoznać się z listą, możliwością sprawdzenia zgodnej ze steam wersją sterowników.

 

Pozdrawiam