Sterownik dzwięku do laptopa Gateway MX3050b

Dobry wieczór :slight_smile:

Mój problem wydawał się naprawdę banalny, po tym jak padł mi dysk, kupiłam nowy, poinstalowałam nowe stery, ale głosu nie udało mi się. Próbowałam ściągać rozmaite sterowniki ze strony Gatewaya, ale nic nie pomogło. Oddałam nawet laptopa do serwisu, ale poza ty, że pobrali opłatę w niczym nie potrafili mi pomóc- dostałam jedynie od nich komplet sterowników, które miały pomóc- po zainstalowaniu ich- problem dalej istnieje. Już nie wiem jak się do tego zabrać i proszę o pomoc.

pozdrawiam

Dzidzioch

A instalowałaś TE stery ?? Jeżeli masz XP ofkoz. Wejdź na linka potem naciśnij download now i ściągnij.

No oczywiście, że instalowałam :slight_smile: Realtek High Definition Audio Driver- ten mam zainstalowany obecnie, i jeszcze High Definition Audio Driver Package KB 888111. Słyszałam także, że kolejność insalowanych sterowników ma znaczenie…

Pierwsze słyszę :smiley: Ja tam zawsze instaluje 1.chipset 2. audio 3. reszta jak leci :slight_smile:

jak oddałam laptopa do sprawdzenia, to doatałam komplet sterowników i miałam od nowa zainstalować całego windowsa i zacząć od dzwięku :confused:

Czy to możliwe, że w momęcie kiedy padł mi dysk, padła też karta dzwiękowa??? a może problemem jest to, że próbowałam zainstalować kilka różnych wersji sterów :?

Nie instalujesz jednocześnie kilku wersji. :o

  1. Odinstaluj w trybie awaryjnym.

  2. Przeczyść komputer np. CCleanerem.

  3. Zainstaluj odpowiednie sterowniki.

  4. Uaktualnij DirectX 9.0 c.

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=242661

Dzięki za odpowiedz, właśnie zastosowywałam się do Twoich poleceń, ale nie wiem czy odinstalować mam obydwa komponenty: Realtek High Definition Audio Driver i High Definition Audio Driver Package KB 888111, bo przy próbie odinstalowania drugiego miałam niepokojący komunikat, że może to zaburzyć pracę innych elemętów. Zrobiłam czyszczenie (ale już poza systemem awaryjnym ?) i próbowałam zainstalować sterownik D00448-001-001 taki dostałam od kolesia z serwisu, ale pojawia mi się informacja: Microsoft Bus Driver musi zostać zainstalowany jako pierwszy zanim zainstalujesz Realtek Audio Driver.

Jeszcze jedna być może ważna informacja. W menadżerze urządzeń mam pytajniki przy:

  1. Inne urządzenie

  2. Kontroler Ethernet

  3. Kontroler multimediów audio

Czekam na dalesze wskazówki i z góry dziękuję :slight_smile:

  • żle wszystko zrozumiałaś ale się nie dziwię ponieważ ja byłem jeszcze lepszy, prawie rok temu przez tydzień czasu dniami i nocami ,rozgryzałem" Realteka. :slight_smile: / mam blaszaka XP i kartę ALC883 /.
  1. Najpierw instalujesz High Definition Audio Driver Package KB888111.

  2. W drugiej kolejności sterowniki Realtek High Definition Audio Driver.

  3. W trzeciej uaktualniasz/instalujesz biblioteki DirectX 9.0 c / jeżeli masz system XP / :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Instalując nowsze sterowniki Realtek z oznaczeniem R… można KB888111 zainstalować po ich instalacji.

/ KB888111 xpsp2 już jest załączone w tych sterownikach w C:\Program Files\Realtek… /.

Jeżeli jeszcze nie odinstalowałaś sterowników to najpierw zrób tak :

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń tam gdzie wykrzyknik

lub znak zapytania / włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera / i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Do tego musisz mieć prawidłowe kodeki - opisane w tematach.

No faktycznie ja tutaj nic nie kumam :frowning: Próbowałam już kilkakrotnie aktualizować sterowniki, bez płytki (mam tylko recovery DVD, ale tam raczej nie ma sterowników, bo próbowałam i z płytką). Sterowniki, które ponoć pasują do mojego kompa mam zrzucone na pulpit, ale nie wyszukuje ich automatycznie podczas aktualizacji, próbowałam nawet podać ścieżkę dostępu, ale też nici- ja już naprawdę nie wiem o co chodzi :?

Sterowniki Realteka / starsze - przeważnie ,Azalia" / inaczej się rozpakowują i inaczej się instaluje.

Jeżeli już je masz na pulpicie to wyszukaj w tym folderze SETUP - kliknij i zainstaluj…

właśnie kiedy to robię wyskakuje komunikat Microsoft Bus Driver musi zostać zainstalowany jako pierwszy, a ja w ogóle nie wiem co to :expressionless:

Pewnie masz już mnie dosyć, ale nie jestem Alfą i Omegą jestem tylko kobietą :lol:

Najpierw pobierz i zainstaluj poprawkę kb888111.exe inaczej UAA wielkości 666.21 KB / pierwsza z góry / :

http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo … =KB888111+

Edit : kobieta również jest człowiekiem… :slight_smile:

tak też zrobiłam, ale ciągla podczas próby instalacji wyskakuje mi Microsoft Bus Driver musi zostać zainstalowany jako pierwszy

Zainstaluj jeszcze poprawkę KB835221.exe co proponuje @Pawelord z tego tematu / na samym dole / :

viewtopic.php?f=13&t=198597&p=1451158

  • zrestartuj komputer.

/ nie pomoże to będziemy robić wszystko od nowa /.

Dalej to samo :? ale teraz w zainstalowanych programach mam:

  1. High Definition Audio Driver Package KB888111, oraz

  2. High Definition Audio Driver Package KB835221

czy one mogą istnieć sobie obok siebie, czy jeden odinstalować

Co chwilę sprawdzaj w ,Menedżerze urządzeń" i aktualizuj sterownik tak jak pisałem.

Jakie sterowniki zainstalowałaś ??

Tu są wszystkie do Twojego laptopa :

http://support.gateway.com/support/driv … param=5551

Będą jakieś problemy to poprawkę KB835221 możesz odinstalować - zainstaluj sterowniki producenta są pewniejsze.