Sterowniki jak/ czym bezproblemowo zaktualizować?

Witam,

Niedawno reinstalowałem system i potrzebuję szybko i sprawnie  zinstalować/ zaktualizować pakiet sterowników w PC Acer z Windows 7 HP x64, sterowniki muszą być aktualne na dzień dzisiejszy (nie ma sensu instalować/ aktualizować z jakiś staroci) na czysty systemoczywiście sprawdzone pochodzące bezpośrednio od producenta danego sterownika- pośrednicy nie są dobrze widziani w żadnym zakresie.

 

Pytanie jak to zrobić, czy podejść do tego pojedynczo instalując każdy sterownik wg. MUrządzeń - to jest trochę kłopotliwe, wolałbym zrobić to pakietowo wszystkie wymagające uwagi sterowniki wykonane w jednej operacji instlalacji/ aktualizacj wykonaej przeznaczonym do tego softwarem.

 

Pytanie drugie jaki program, jakiego producenta i z jakimi bazami danych, gwarancja stabilnośc i bezpieczeństwa oraz skąd pobierane byłyby dane uaktualniane sterowniki wybrać, software darmowy czy płatny to już mniejsza różnica ważne by był sprawdzony i dokładny by po restarcie nie było niespodzianki, że nagle Windows ma problemy z botowaniem i załadownaniem systemu oraz przejściem do normalnej pracy bez wyświetlania tysięcy komunikatów o błędzie: driver error, critical error ,kernel error itp.

 

Moje na dzien dzisiejszy zainstalowane sterowniki- Driverview 1.45: http://www.wklejto.pl/195972

Cześć,

 

Osobiście nie ufam, żadnym wynalazkom do pobierania i aktualizacji sterowników. Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie to samodzielne pobranie i instalacja sterowników bezpośrednio ze strony producenta.

Ja polecam program SlimDrivers.

drivermax najlepszy według mnie

można spróbować tymi programami powyżej.

 

tylko dodam że one czasami się mylą mogą zainstalować złe sterowniki.

 

dlatego najlepszym rozwiazaniem jest pobranie najnowszych ze strony producenta.

Instalować/ aktualizować ręcznie z pobranych plików ze strony producenta (szukać po nazwie, rodzaju, wersji w google?) czy zawierzyć tego typu programom ?

 

Co sądzicie na temat dołączonej listy- czy trzeba w ogóle jeszcze coś robić czy obecny stan jest dobry i wystarczy do normalnego działania ?

Tylko ze strony producenta.

Mam laptop acer i tylko z supportu tego producenta, pod zainstalowany system pobieram sterowniki dobrane do podzespołów. Można pobrać na dysk, nagrać na płytę i po instalacji systemu, zanim Windows sam wyszuka sobie sterowników, bez dostępu do neta, wgrać wszystkie potrzebne.

Piszesz o tej stronie Acera http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers  , jeśli tak to oczywiście można stamtąd pobierać sterowniki, aplikacje, uaktualnienia, dokumentacje itp, tylko jest jeden problem- nie są one zbyt aktualne, a czasami wręcz uszkodzone (jak w przypadku BIOS-u, który pobrałem stamtąd wersja

 

  1. Fixes K0 stepping Clarkdale CPU turbo boost issue.

Sprawdzam update dla aspire 5743z i tak, jak było 4 lata temu, to nie było jeszcze nowych wersji sterów i biosu. Do tych podzespołów w acerze, z tamtych lat, widocznie - tylko aktualne są sterowniku tamte, dodane i zsynchronizowane z podzespołami, czyli optymalne. Często są problemy z nowszymi sterownikami grafiki, pobrane od producenta grafiki. Że tak powiem, producent laptopów dogrywa pewne wersje sterowników w biosie, specjalnie pod zastosowane produkty, tak, jak wgrywa klucz produktu i aktywacji.

A co, jeśli ma się super grafikę i stery pod nią zmienione w laptopie? Zastanawiam się, czy to nie będzie zbyt krótka historia furmanki, przyczepionej do bolidu formuły 1…

Próbować zawsze można, ale taniej dobrać płytę z procesorem, pod dobrą grafikę.

 

Wystarczy zresetować bios.

Najlepiej i najwepwniej od stron producentów, zawsze trochę czasu się straci ale przynajmniej jest pewność, że są najnowszej wersji.

Cześć,

Powiem tak, sterowniki ze strony producenta może i są starsze, ale zoptymalizowane pod ten konkretny sprzęt. Owszem możesz szukać w internecie nowszych sterowników, na stronach producenta kart graficznych etc., ale nigdy nie masz pewności czy wszystko będzie działać poprawnie.

 

Po drugie, nie dziw się, że producent nie udostępnia najnowszych możliwych sterowników - każdy produkt ma swój cykl życia, po upływie, którego producent “zapomina” o sprzęcie. Tak to niestety wygląda. Czy się z tym zgadzamy czy nie.