Svchost.exe duze użycie procesora

Witam proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, 11 procesów svchost.exe mają bardzo duże zużycie procesora, system mi sie zamula, zawiesza masakra…

system vista 32

Przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Nie znaleziono żadnych zagrożeń, skanowałem też AVG również nic :frowning:

Poproś o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwo - (trójkąt na lewo od cytuj) wykonaj OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 Następnie poproś o sprawdzenie logów.

Pobierz Process Explorer, uruchom go i najedź kursorem na svchost, który zbiera sporo zasobów. Po najechaniu pokaże się dymek, w którym będą pewne informacje, nas interesuje to co będzie pod napisem Services:, napisz co zostanie tam podane.

PS. Kolumna o nazwie “CPU”, podająca użycie procesora w czasie rzeczywistym, może być przydatna. Jakby jej nie było domyślnie: PPM na tytuł kolumn, Select Columns…->Process Performance, zaznaczyć “CPU Usage” i OK

Może być wiele procesów svchost.exe w zależności od ilości uruchomionych usług w systemie.

Czy to laptop i dołączony system preinstalowany? Jeżeli tak, zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Optymalizacja oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507-15.html#p3118837

Witajcie, na wstępie bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem oraz chęci okazania pomocy :slight_smile:

@maniekKMP

oaq3vs.jpg

20z8pwy.jpg

1ya7ax.jpg

@adam9870

Tak jest to laptop, Windowsa dostałem od kumpla na płycie, aktywowałem go kluczem spod spodu laptopa, lecz wydaje mi się że coś jest z tym systemem nie tak, kolega mówił że on ma Service Pack 1, ale nie pokazuje tego w informacjach systemu, próbowałem instalować kilka łatek żeby to naprawić lecz nic nie zdziałałem, próbowałem również zainstalować SP2 lecz wyskakuje że wpierw trzeba zainstalować SP1, który niby został bez problemów zainstalowany zarówno ręcznie, jak i poprzez aktualizację…

Pozdrawiam

A skąd kolega ma tego Windowsa?

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Aha, jeżeli do optymalizacji używałbyś Sunrise http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Sev … 16981.html to nie używaj opcji FileRepository

[http://www.fixitpc.pl/topic/12258-infek … __p__85548](http://www.fixitpc.pl/topic/12258-infekcja-brak-trybu-awaryjnego-brak-mozliwosci-uruchomienia-av/page view findpost p 85548)

Nie mam pojęcia, zapewne ściągnięty z internetu, ja niestety nie mam możliwości wgrania innego systemu ponieważ nie stać mnie na zakup nowego, oryginalnego windowsa.

Co do tego programu narazie nie próbowałem, poczekam jeszcze na odpowiedź manieKMP, zobaczymy co powie o tych procesach dopiero będę myśleć dalej :slight_smile:

Pozdrawiam

Usługi są poprawne, nic się nie dopięło do instancji svchost… a duże zużycie jest najprawdopodobniej związane z brakiem SP (Vista nie za dobrze działa bez nich).

Znaczy, że nie masz wpisu jak na tym obrazku (nad wpisem “Upgrade Windows Vista”)?

W razie czego możesz też sprawdzić wpisy w rejestrze w HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion (fota na co zwrócić uwagę)

Przez WU (nie)powodzenia instalacji są odnotowywane w historii aktualizacji (kolumna “Stan”).

Podejrzewam, że płyta od kolegi jest/była “felerna”, albo została “przerobiona” programem vLite i zanim zaczniesz wykonywać poniższe, musisz się upewnić, że SP1 jest zainstalowany (w razie czego SP1 i SP2 do pobrania) oraz to czy zainstalowany system nie jest potraktowany vLite’m.

  1. Pobierasz SURT i go uruchamiasz (jego działanie może potrwać “chwilę”…).

Program powinien rozwiązać problem z niemożnością instalacji SP2. Po nim sprawdź czy zainstalujesz service pack.

  1. Uruchom edytor rejestru (Win+R, regedit, OK/enter), przejdź do *HKLM\Software* i usuń, jeśli jest, klucz vLite. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zainstalować SP.

  2. Uruchom system “selektywnie”.

  • odpal msconfig (Win+R, msconfig, OK/enter), zaznacz “Uruchamianie selektywne”, odznacz “Załaduj elementy startowe”. W karcie Usługi zaznacz ukrywanie usług microsuft’u i wciśnij przycisk “Wyłącz wszystkie”, zatwierdź zmiany i uruchom ponownie system. Sprawdź czy możesz dokonać aktualizacji SP.
  1. Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające i sprawdź czy da się dokonać aktualizacji.

Jeśli w końcu uda się zaktualizować system do SP2:

  1. Ręczna optymalizacja usług (kolumna “Safe”)

  2. Optymalizacja usług, półautomat, pod “Safe” Windows Vista SP2 Services Start Key: wybierz paczkę odpowiadającą Twojemu systemowi, wypakuj, dodaj plik reg do rejestru i uruchom ponownie system.

Dokładnie tak, nie mam wpisu jak na w/w obrazku, druga sprawa wpisy w rejestrze, pierwsze 2 które zaznaczyłeś są:

6000.17021.x86fre.vista_gdr.100218-0019

6000.vista_gdr.100218-0019

lecz ten trzeci w ogóle nie istnieje, kluczu vLite również nie znalazło (przeszukałem opcją F3).

W Windows Update instalacja Service Pack 1 ma status Powodzenie.

Postępować dalej według tych instrukcji które podałeś?

Pkt. 1 wykonaj. Podane wpisy wskazują, że Twoja Vista nie ma SP1 (z SP1 zaczynać się powinny od 6001, a z SP2 początek jest 6002…). Po zastosowaniu SURT’a będziesz musiał “spróbować” zainstalować najpierw SP1…

PS. Jeżeli korzystasz z jakiegoś oprogramowania zabezpieczającego, sprawdź jeszcze, czy przypadkiem to on nie bruździ w aktualizacjach.

yea! Udało się zainstalować wpierw sp1, teraz sp2 :))