System dla komputera z procesorem Intel Pentium MMX 233MHz

Witam

Poszukuję jakiegoś systemu dla komputerach o poniższych parametrach

 

Procesor: Intel Pentium MMX 233MHz

Karta graficzna: Ati 3D RAGE II+DVD 215GT2UB23

Dysk twardy: Fujitsu MPB3043AT, 4.32GB

Płyta główna: M5ATC REV:1.0, Socket 7

RAM: taki jak na zdjęciu (nie ma żadniego opisu) http://i.imgur.com/4BU2gU3.jpg

 

Spróbuj jakiejś super lekkiej dystrybucji Linuksa z środowiskiem typu OpenBox, Enlightenment.

http://puppylinux.org/main/Download%20Latest%20Release.htm

Windows 98? Aczkolwiek jak to Windows - nie jest za darmo.

 

Z pewnością dałoby się wsadzić tam Linuksa z chudziutkim managerem okien. Tyle, że na takim sprzęcie - żadnej konkretnej aplikacji, już nie uruchomisz…

No, z aplikacjami będzie ciężej.

zdjęcie bardzo kiepskiej jakości, napisz do czego chceszużywać tego 'PC" ja bym w ogóle nakładkę graficzną odpuścił na twoim miejscu .

Jaki sprzęt taki system, czyli w tym wypadku np. Windows 98, ewentualnie Windows NT4.0 lub Me. NT4.0 jest bardzo stabilny, do tego można go “upiększyć” instalując IE 4.0 z dodatkami, a dopiero następnie IE 6.0. Swego czasu nawet uzyskałem na nim pełną obsługę USB.

Ale idąc po linii najmniejszego oporu, to Windows Me lub lepiej Windows 2000. Powinien działać nawet nie najgorzej.

Przypuszam że ten komputer ma 32MB RAM sądze po tym bo miał Windows 98

 

Używałbym go do przeglądania Internetu czasem mało wymagające gry

Do żadnego z zastosowań się nie nadaje.

Czemu? Mało wymagające gry, czyli stare - te z okresu, kiedy taki komputer to była “wysoka półka”, pójdą na nim bez problemu. Niestety (i tu masz rację) do Internetu się absolutnie nie nadaje.

“Do żadnego z zastosowań się nie nadaje.” i myślę że jesteś w błędzie.Do przeglądania neta nie bardzo jak na dziszejsze czasy,bo strony coraz cięższe.Win 98 bym odpusicił (choć to fajny system i mam do niego sentyment ) ale nie obsługuje długich nazw a to bęcie powodować ograniczenia w sieci domowej gdy zechcesz rzucać plikami.Ja na demonie szybkości z Pentium-Pro instalowałem XP-nawet działał :slight_smile: i niewiem czy na nim czasem nie oglądałem Divx-ów na Linux Movix choć mogę się mylić.I jeśli jakiś Os to próbował bym jakiegoś lekkiego linux-a

Od Xp lepszym wyborem byłby lżejszy 2000 - wraz z SP4 funkcjonalnie jest z XP niemal identyczny, a nie zjada tak dużo zasobów. Jeżeli jednak ramu jest mniej niż 32MB, to zdecydowanie 98.

W przypadku windowsa największy 

 

O www raczej można zapomnieć, najwyżej jakiiś komunikator, rss, irc…