System nie bootuje po zmianie dysku

Witam! Wymieniłem dysk w komputerze. Ze starego przegrałem gpartedem partycję tą boot (100MB) oraz systemową. ustawiam flagę bootowania dla pierwszej partycji, lecz system nie bootuje… pojawia się tylko znak zachęty. Naprawiałem instalką ale po jednej naprawie (wyskakuje że rozmiar partycji ma 0mb) niby coś tam mu się udaje(rozmiar juz wraca do normy i pisze ze odzyskano), lecz komputer nie wstaje, a po drugiej naprawie wywala bład że nie da rady naprawić… co moze byc nie tak?

Tak na szybko: zainstaluj od nowa system Windows a potem w to miejsce wgraj ponownie dane ze swoich partycji.

Nie możesz gparted przegrać partycji musisz sklonować partycje gparted wraz z clonezillą albo zrobić to Acronisem

temat już do zamknięcia. trzeba było zrobić fixmbr i fixboota…

@Pablo_Wawa No bardzo na szybko… instalować od nowa wszystkie programy, aktualizacje i kopiować pliki…

@darek0107 A to niby czemu nie? jeśli nie wiesz to się nie wypowiadaj :slight_smile:

Mówiąc “na szybko instalacja Windows” miałem na myśli samą “czystą” instalację, która jest prosta i nie wymaga w zasadzie nic poza 3 kliknięciami (ta operacja odświeża MBR i wpisuje mu właściwe dane). Po tej czystej instalacji powinieneś odtworzyć sobie obraz partycji. Nie zrozumieliśmy się i tyle.

do stanek.94 Nie pisz czy sie ktoś zna czy nie. Klonowałem partycje wiele razy i nie wiem po co robić takie kombinacje. Wkładasz po prostu drugi dysk i albo najpierw dzielisz na partycje i kolonujesz z albo klonujesz na całość a potem zmniejszasz partycje dzieląc dysk. Robisz to po prostu jednym ruchem a nie ręcznie się bawisz. Do tego sa gotowe programy typu Acronis, darmowy EASEUS Disk Copy i jeszcze wiele innych.

no bo napisales ze nie mozna gpartedem…pozatym problem rozwiązany, a temat do usunięcia lub zamknięcia