System nie wykrywa mi karty dźwiękowej!

Witam ! Dzisiaj zakupiłem kartę, można powiedzieć, że najtańszą. Mój problem jest taki, że podłączyłem do płyty głównej i nie czyta mi jej system.

Zacznijmy od początku, zainstalowałeś sterowniki?

Haha ! Tu jest też problem. Mam płytkę do tej karty i mi piszę, że nie wykryto jej…

http://www.gembird.cn/default.aspx?op=products&op2=item&id=3730

Może naiwne pytanie, ale czy zadałeś sobie minimum trudu i przeczytałeś opisy działów przed założeniem temat? Śmiem wątpić, bo wtedy nie pisałbyś w dziale “Problemy z oprogramowaniem” (co karta ma wspólnego z oprogramowanie, tego chyba nigdy nie zrozumiem), tylko w dziale związanym ze sprzętem.

Przenoszę.

Tak wiem przyznaję się nie przeczytałem, za co bardzo przepraszam :frowning:

xMetsoNx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już poprawiłem :slight_smile: Te sterowniki nic nie dają ! System dalej nie wykrywa !

A co się dzieje przy instalacji sterów? karta  się instaluje, jest jakiś błąd? inne?

 

Wyłącz w biosie kartę dźwiękową zintegrowaną i dopiero instaluj ster do tej karty.

 

Oczywiście do tej karty podepnij głośniki lub słuchawki.

  1. Odpalam instalke szuka szuka i bang komunikat, że karta dźwiękowa nie jest podłączona.

  2. Wyłączone w biosie.

  3. Podpięte.

 

+też system próbuje zainstalować, ale niepowodzenie.

System kartę wykrywa, bo masz jako niezainstalowane urządzenie.

 

Czyli, albo stosujesz nieodpowiedni ster, albo karta uszkodzona.

 

Spróbuj ręcznie instalować z poziomu menadżera (rozpakuj właściwy ster na dysku i podaj jego lokalizację) lub automatycznej aktualizacji sterownika - może sam znajdzie  stery w necie?

Nie znajduje i spróbuje ręcznie ! 

Też pokuszę się zrobić formata i zobaczyć co się będzie działo ! Mogę mieć jakieś błędy w systemie lub coś !

 

No przecież masz w menadżeże.

Ale online nie szuka tak jak i ręcznie próbuje ! Wyskakuje, że nie można znaleźć !

Jaki masz system i ilu bitowy?

 

Pobierz, rozpakuj do katalogu i instaluj jako Administrator.

 

http://www.instalki.pl/sterowniki/download/Karty_Dzwiekowe/CMedia/C-Media_CMI_Sound_Card_CMI8738.html

 

 

Ster firmowy - instalacja j/w.

 

http://www.gembird.cn/repository/3730/SC-5.1-1_driver—b2a45df3-b893-4345-b25e-4194abd8733e.ZIP

 

Ale wyżej jak system W7 może nie działać?

Win 7/64 bit

No to masz potrzebne stery.

Zainstalowałem te pierwsze i wykryło, ale działa tylko 2.1…

No to przestaw w sterowniku na 5.1.

 

Edit:

 

Restart i na pewno jest aplikacja C-Media i tam zobacz w opcjach i wykonaj testy - no i musisz mieć zestaw 5.1 , bo tak może wykrywać jako 2.1 - w przypadku dwóch głośników lub słuchawek.

Mam 5.1 zestawik ! Niby jest 5.1, ale jest tak jakby inaczej ustawione. Czyli jak klikam na test subufooer to mi prawy głośnik działa, a jak dam na prawy głośnik to sub !

 

Robię to w C-Media