System recovery z ukrytej partycji. Jak?

Witam,

Próbuje przywrócić system do ustawień fabrycznych. Przy starcie systemu naciskam przycisk F3, dochodzę do takiego okienka z możliwością wyboru opcji jednak nie wiem która opcje wybrać. Chciałbym sformatować dysk i zainstalować system od początku. Dziękuje za pomoc :slight_smile:

2enmijb.jpg

Przecież na samym dole masz opcję Reinstall Windows, więc w czym problem.

Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić reinstalację systemu z wykorzystaniem partycji recovery polecam zajrzeć do instrukcji, zapewne masz tam opisane jak wygląda ten proces krok po kroku.

Pamiętaj też że w niektórych przypadkach przywracanie ustawień fabrycznych wiąże się z przywróceniem domyślnego układu partycji, w takim przypadku nie zapomnij o kopi zapasowej swoich danych.

Właśnie nie bylem pewny czy opcja “reinstall windows” powoduje całkowity format dysku i instalacje systemu od nowa. Użyłem tej opcji i na dysku z systemem otworzył się folder o nazwie “windows.old” z poprzednia zawartością systemu wiec dysk się nie sformatował. Niestety w instrukcji nie ma nic na ten temat.

To jest laptop? Jaka marka i model?

Netbook MSI u210. Poczałkowo była jedna partycja + partycja recovery. Dysk 500GB. Partycje z systemem podzieliłem na dwie. Zostawiłem 100GB na system i resztę na pliki. Chciałem postawić system od nowa formatując partycje z systemem jednak nie widzę takiej opcji. Znalazłem instrukcje na stronie producenta jednak z tego co widzę na ma w niej nic o recovery. Na dole podaje linka z instrukcja.

http://pl-demo.msi.com/service/download … 11341.html

Dziękuje za pomoc

Skoro tak, to zobacz pkt. 5 w mojej pierwszej wiadomości w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html. W pkt. 5 napisałem też o reinstalacji bez utraty danych (naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687 procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html), a co do folderu Windows.old http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … old-folder.

Ja zawsze zaopatruję się w sterowniki, załatwiam płytę Windows bez dodatków producenta i instaluję system na nowo z użyciem klucza na naklejce. To wszystko od strony bardziej praktycznej opisałem w temacie, do którego podałem link. Szczegóły bardziej teoretyczne (skąd wziąć płytę Windows, czy klucz spod naklejki na pewno pasuje, czy mogę zainstalować wersję 64-bitową jeżeli teraz mam zainstalowaną wersję 32-bitową itp.) znaleźć można tutaj:

wykluczenie-partycji-funkcji-obraz-systemu-t497130.html

problem-funkcja-recovery-t495125.html?hilit=asus#p3117053

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.