System XP restartuje się - błąd sterownika ntiomin?

Witam. Mam problem z systemem. Po uruchomieniu po kilku minutach system restartuje się. Oznaki tego są różne. Czasami po ok 2 minutach a czasami po kilku restartach działa poprawnie. Nieraz też system “zawiesza się” tak, że nie można poruszać myszką a wszystkie aplikacje ustają. Pamięć ram, zasilacz, procesor i grafika były odkurzone, sprawdzone. Na płycie też nie widać niczego niepokojącego. Natomiast wchodząc w menadżer urządzeń i pokazując ukryte urządzenia jest w sterownikach niezgodnych z plug and play wykrzyknik przy ntiomin. Wygląda to tak: http://img194.imageshack.us/img194/8823/beznazwyoq.jpg Próbowałem znaleźć rozwiązanie używając googli i szukając na dp ale na razie nic nie pomaga, nie ma rozwiązania na ten problem :roll:

Kliknij ppm na to urządzenie, wybierz usuń, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy dalej jest wykrzyknik. Co do resetów, może być to bluescreen. Wejdź do folderu c:\windows\minidump i jeżeli są tam pliki, ściągnij Windows Debugging Tools i przy pomocy nmarzędzia windbg odczytaj najnowszy plik(skrót klawiszowy ctrl+d), wklej jego zawartość na www.wklej.org a w poście podaj sam link do wklejki.

Bluescreen to nie jest, zresztą zauważyłbym jakby mignął. Kiedyś miałem to się na bluescreenie zatrzymywał, a był spowodowany przegrzaniem karty graficznej. Troche boje się odinstalować tego sterownika bo nie wiem czy później się sam zainstaluje. W końcu jest on w niekompatybilnych sterownikach z plug and play umieszczony. Na pewno się zainstaluje?

Tak, ponieważ support M$ pisze, że kod błędu 24 znika po usunięciu, ponownym wykryciu i zainstalowaniu sterownika przez system, co nastąpi po ponownym jego uruchomieniu…

No to powiem tyle, że się nie zainstalował ten sterownik po restarcie PC!! Na razie nic się nie dzieje bez niego, nie ma w dzienniku zdarzeń nic niepokojącego, żadnego błędu. Może był zbędny…:confused:

Zdarza się. Uruchom komputer z płyty z Windowsem, po załadowaniu plików instalatora wciśnij enter, potem f8 i klawisz r. Spowoduje to jakby ponowną

instalację systemu bez utraty danych i konieczności ponownego instalowania oprogramowania i sterowników.

Piotr92 , zrobiłem to + dodatkowo

chkdsk -r

i nadal nie mam. A po tym jak usunąłem go to wydaje mi się że latency mi skacze. Wcześniej w cmd po komenda ping zwracała 11ms cały czas a teraz skacze, nie mówiąc już o grze online. Nie wiem czy to wina tego sterownika ale od tamtej pory tak jest:/ A nigdzie w internecie nie mogę znajść informacji na jego temat, nic, ani instalatora sterownika tego, ani do czego służy :x

Tutaj masz opis tego sterownika: A device driver is a program that let windows to control your hardware(printer,sound card,monitor,cdrom,modem,mouse,etc.). Each hardware component in your computer requires a driver, otherwise it cannot be used by windows 98/2000/xp/vista.Update drivers of your PC will improve system performance and stability

Wydaje mi się, że te zwiechy itd. są spowodowane właśnie sterownikiem ntiomin i łatwiej będzie sformatować partycję systemową i wgrać system od nowa, niż próbować zainstalować ten sterownik z powrotem.

Eh. Powiem tak. Po usunięciu tego sterownika nie ma zawieszania się systemu już. Wyższy ping był spowodowany wpisem w rejestrze systemowym, który naprawiony został poprzez skanowanie Malwarebytes Anti-Malware.

Twoim radom już podziękuję… To co przypuszczałeś nie zgadzało się. Nie będę formatował dysku żeby przywrócić niepotrzebny sterownik. W necie znalazłem że może to być od jakiegoś spyware. Wszystko bez niego działa prawidłowo, nawet lepiej niż był bo nie zawiesza się system. Dla mnie jest ok, bo działa tak jak chcę.