System uruchamia sie, ale zamiast pulpitu jest czarny ekran

Witam. Po zainstalowaniu automatycznych aktualizacji system uruchamia się, ale na tylko na jednym koncie (administratora) pojawia się czarny pulpit oraz okienko:“Ustawienia spersonalizowane. konfigurowanie ustawień spersonalizowanych dla: Aktualizacja pulpitu systemu Windows”. Próbowałam odinstalować aktualizacje w trybie awaryjnym, ale bez skutku. Nie działa też :Przywracanie systemu" oraz próba naprawienia systemu przy zastosowaniu płyty instalacyjnej. Konta dzieci z ograniczonym dostępem ładują się bez problemu. Prosze o pomoc.

Wybrałaś coś w tym okienku? Możesz dać screena? :slight_smile:

Czy proces explorer.exe figuruje na liście managera zadań (skrót ctrl+shift+esc)?

jeżeli tak - spróbuj go ubić i uruchomić ponwnie (nowe zadanie -> explorer.exe)

jeżeli nie - tylko uruchom

 

Ciężko prowadzić diagnostykę bez dostępu do menu start itd.

Zastosowałam częściowo drugą metodę Utworzyłam nowe konto administratora, ale nie przegrywałam danych, tylko usunęłam wszystkie aktualizacje, po których “straciłam” pulpit. Wszystko wróciło do normy. Niestety nie wiem, która z aktualizacji spowodowała mój problem. Dziękuję za pomoc.

 

Po ponownym uruchomieniu aktualizacji automatycznych, problrm wystąpił ponownie. Tym razem odinstalowywałam każdą aktualizację odnoszącą sie do systemu pojedyńczo i za każdym razem uruchamiałam ponownie komputer. Pulpit wrócił do normy po odinstalowaniu aktualizacji KB3039066. Czy można w jakiś sposób dowiedzieć się, czego dokładnie dotyczą ten i inne kody tak, by w przyszłości samemu zdecydowac, co chcę instalować?

Z aktualizacjami to taka loteria nie wszystkie i nie wszystkim taki problem się zdarzają. Niektórzy zgłaszają niepowodzenie nie tylko z KB3039066, ale również z KB3032359 póki co nie wiadomo jaka jest przyczyna. 

A post was split to a new topic: System uruchamia się, ale zamiast pulpitu jest zielony ekran