"System Windows nie może nawiązać połączenia..." WiFi

Witam.

Mam mianowicie taki problem:

Mam router Planet ADW-4401 podłączony do lini TP, do routera podłączony jest za pomocą kabla PC. Do tego powinien współgrać Laptop przez WiFi (Atheros AR5BXB72). I tu się zaczynają schody. O ile na PC internet śmiga, aż miło to laptop nie chce współpracować. Widzi sieć, lecz nie może się z nią połączyć i dostaję komunikat “system windows nie może nawiązać połączenia …”. System w lapku to Vista… Na paredziesiąt prób połączenia za którymś razem czasam się połączy. Dzieje się tak od mniej więcej tygodnia, wcześniej czyli z ponad miesiąc internet w lapku chodził bez zarzutu.

Pozdrawiam.

djpawer

Hej,

Być może coś z kluczem WEP/WPA/etc się posypało, albo w routerze skasowały się jakieś ustawienia…

:arrow: Wejdź kolejno Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi i usuń połączenie z Twoją siecią. Następnie połącz się z nią ponownie podając odpowiedni klucz zabezpieczający,

:arrow: Dodatkowo sprawdź w routerze, czy jest włączone filtrowanie po numerach MAC kart sieciowych - jeśli tak, sprawdź, czy adres karty sieciowej laptopa jest tam wpisany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Usunąłem po czym dodałem z powrotem tą sieć, lecz nie dało to nic.

A co do filtrowania po numerach MAC kart sieciowych to nie wiem dokładnie o co w tym chodzi, więc zamieszczę chyba właściwy screen z ustawień routera.

screenap.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Hej,

Screen wskazuje, że filtrowanie MAC jest obecnie wyłączone - więc to na pewno nie ono jest źródłem problemu. A próbowałeś restartować router?? Jeśli nie, zrób to koniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Router restartowany wielokrotnie, niestety bez skutku.

Hej,

:arrow: Czy masz możliwość sprawdzenia, czy inny komputer połączy się przez sieć WiFi z routerem?? Dzięki temu można by określić, czy problem leży po stronie komputera czy samego routera. Ewentualnie możesz spróbować laptopa podłączyć pod inną z sieci WiFi.

:arrow: Pomocne może się też okazać zaktualizowanie sterownika - czasami takie zachowanie może być ich ewidentną winą.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie przyjechał do mnie kolega z netbookiem i nie było najmniejszych problemów z połączeniem się z siecią…

Próbowałem sterowniki windosowskie oraz z płytki ok laptopa i dalej nic.

Hej,

Wniosek z tego oczywisty, że problem spowodowany jest raczej niepoprawnym działaniem karty sieciowej laptopa niż samego routera.

:arrow: Jaką kartę sieciową posiadasz w laptopie??

:arrow: Czy przepadkiem karta nie jest wyłączona przy pomocy jakiegoś z klawiszy specjalnych bądź kombinacji klawiszy?? Łatwo to sprawdzić wybierając kolejno Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Połączenia sieciowe - połączenie sieci bezprzewodowej musi być kolorowe.

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Na nalepce widnieje: Atheros AR5BXB72

Zaś w menedżerze urządzeń: Atheros AR5008X

:arrow: Sterowniki od chipsetu płyty głównej zainstalowane z płyty dołączonej do laptopa.

:arrow: Wifi jest na pewno włączone przez przesuwkę jak i przez kombiancje klawiszy.

Hej,

:arrow: Czy we właściwościach połączenia internetowego masz ustawione, by IP oraz pozostałe ustawienia były przydzielane dynamicznie??

:arrow: Z jakiej zapory sieciowej korzystasz (firewall)??

:arrow: Czy przy połączeniu kablowym też pojawia się problem z podłączeniem do sieci??

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: W tej chwili nie mogę ustanowić jakiegokolwiek połączenia, aczkolwiek we wcześniejszych wszystkie ustawienia były przydzielane dynamicznie

:arrow: Zapora systemowa, próbowałem z wyłączoną i nic to nie daje.

:arrow: Podczas podłączenia kablem nie ma żadnych problemów z nawiązaniem połączenia.

Przeinstalowałem wczoraj system i po zainstalowaniu sterowników o dziwo problem nie ustąpił…

Hej,

Co masz na myśli?? Nie możesz w ogóle wybrać ustawień, zapisać ich czy co??

Być może - tyle że pewne czynności mogą powodować, że ustawienia te ulegają zmianie.

Rozumiem, że innej zapory nie masz aktywnej, tzn. nie jest na komputerze zainstalowany żaden z pakietów Internet Security??

Instalowałeś system, że tak powiem, na czysto - tzn. formatowałeś partycję i instalowałeś system od nowa, czy robiłeś instalację nakładczą?? Jeśli to pierwsze, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że niestety problem jest czysto sprzętowy - czytaj uszkodzona bądź wysunięta ze slotu karta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No więc udało mi się już utworzyć połączenie. A nie mogłem, bo gdy klikałem na dodaj w “zarządzaj sieciami bezprzewodowymi” wyskakiwał mi ten błąd z “system windows nie mógł się…”

Żadnego Internet Security nie posiadam, w tej chwili nie mam nawet antywirusa, po tej instalacji windy.

Instalowałem system za pomocą Recovery Disk i z pewnością nie jest to instalacja nakładcza.

Hej,

Ale samo połączenie sieciowe w aplecie Panelu sterowania czy też udało Ci się podłączyć do sieci lokalnej??

A mógłbyś przytoczyć całą informację - czego nie mógł system Windows?? Może karta jest wyłączona i system nie mógł znaleźć żadnego odpowiedniego urządzenia.

To akurat proponowałbym jak najszybciej uzupełnić. :slight_smile:

Zgadza się - przywrócenie kasuje stare dane, a przywraca te z obrazu - zapewne gdy karta sieciowa działała poprawnie…

Pozdrawiam,

Dimatheus

“System Windows nie może nawiązać połączenia z siecią ADW-4401” - to ten komunikat.

Miałem problem z utworzeniem połączenia w "Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Po dodaj i wyszukaniu routera pojawiał się ten piękny komunikat jw.

Urządzenie na pewno jest włączone. Obawiam się tylko, że może być to wina uszkodzonego modułu od WiFi.

Dziś byłem u kolegi podłączyć się pod Liveboxa i niestety ten sam komunikat z tym, że z inną siecią.

Pozdrawiam

Paweł

Hej,

A czy Ty przy okazji instalacji sterowników do karty sieciowej nie instalowałeś jakiegoś programu do zarządzania siecią bezprzewodową?? Bo szczerze mówiąc tak to właśnie wygląda. Jeśli zainstalowany jest inny program, przyporządkowuje sobie działanie karty i wyłącza możliwość bezpośredniego połączenia przy pomocy narzędzi wbudowanych w system. Bardzo często komunikat o braku możliwości połączenia z siecią to efekt wyłączenia usługi Autokonfiguracja sieci WLAN - sprawdź w przystawce usług, czy oby tak nie jest.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie instalowałem nic poza samymi sterownikami. Autokonfiguracja sieci WLAN jest ustawiona na “automatycznie” i stan “uruchomiona”

Hej,

Czyli ze strony programowej wszystko powinno działać, jak należy. Przynajmniej w teorii…

W przypadku LiveBox’a trzeba tylko pamiętać o jednym - że domyślnie filtracja adresów MAC jest włączona. Przed podłączeniem się do sieci należy wcisnąć na urządzeniu przycisk REG, by adres MAC karty dodał się do tabeli wyjątków. Bez tego faktycznie otrzymasz komunikat o niemożliwości podłączenia do sieci. Ten test może więc być niewiarygodny - chyba że już kiedyś łączyłeś się z tą siecią…

:arrow: Spróbuj na stronie producenta laptopa znaleźć nowsze wersje sterowników. Być może jest to jakiś błąd, który został rozwiązany właśnie aktualizacją sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus