Szukam Biosu

Witam!

Chciałbym zaktualizować bios jednak nigdzie nie mogę znaleźć plików do pobrania.

Szukam nowego bo stary nie zapamietuje zmian ustawień. Po każdym restarcie zegar zeruje sie i wszyskie ustawienia wracają na DEFAULT :frowning:

Mój sprzęt to:

Id płyty głównej: 05/10/2000-i810-DD-6A69MD43C-00

Nazwa płyty: DFI CW35-D/L/S

BIOS: Award modular BIOS v6.00P

Proszę podajcie bezposrednie linki (ale nie driver-guide) bo tam nic nie da sie pobrać

To może problemem jest wyczerpana bateria a nie bios.

Tego już próbowałem :frowning:

Przekładałem baterie z innego komputera oraz kupiłem całkiem nową. Wymieniałem także zasilacze jednak bez skutku…

Atu szukałeś --> http://www.award-bios.com/ ?

a zworka na płycie głównej (odpowiedzialna z czyszczenie CMOS) ustawiona poprawnie ? bios znajdziesz tutaj :

http://www.dfi.com.tw/

Szukaj na stronie producenta. Wymień bateryjkę, która znajduje się na płycie.

* Raportuj ten post

    * Odpowiedz z cytatem


Re: Szukam Biosu


Nowy postprzez slawex1983 w 13.11.2008 (Czw) 21:57

Szukaj na stronie producenta. Wymień bateryjkę, która znajduje się na płycie.

Baterie już wymieniał.Ale sprawdź jeszcze tą zworkę bo powinneś mieć taką na płycie do kasowania COMOSU.

Chciałbym wszystkim podziękować za zainteresowanie temtem.

Tak to była jednak wina zworki. Tyle że nie była ona źle włożona lecz nie było jej wcale :o

Widocznie podczas przekładania płyty do innej obudowy musiała wypaść

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdr!

Jesteś pewien, że to zworka? Normalnie właśnie nie powinno jej być. Zakłada się ją tylko w celu chwilowego zmostkowania dwóch pinów odpowiedzialnych za skasowanie CMOS.

Na płycie znalazłem tabelke:

JP2:

1-2 NORMAL

2-3 CLEAR CMOS

Po wpieciu zworki na 1-2 komputer pracuje bez problemów. Wszystkie ustawienia bios są zapamiętywane, zegar już się nie resetuje, po przytrzymaniu przycisku POWER komputer normalnie się wyłancza, a nie jak wcześniej resetował sie tylko. Więc myślę, że to ta zworka była winna.

Jeszcze raz THX.

Tak ma właśnie być. Pozdrawiam