Szum podczas nagrywania mikrofonem

Siemaneczko.

Przyjdzie mi pracować z mikrofonem (nagrywanie tekstu itd.). Jednak problem w tym, że po zrobieniu testu nagrania nie słychać mnie, a szum (pierdzenie). Nigdy wcześniej nie miałem styczności z mikrofonem. Czego może to być przyczyna? A może brakuje w windowsie jakiś sterowników? Nie wiem.

EDYCJA: PRÓBKA NAGRANIA

http://www.4shared.com/music/mG8go-PW/test_mikrofonu.html

Ty to nagrywasz jakimś programem może czymś domyślnym z Windowsa ale jest to program który ma swoje ustawienia i na pewno można tam znaleźć źródło dźwięku. Przypuszczam że mikrofon nie jest ustawiony jako źródło dźwięku tylko coś innego. Może mikrofon jest wadliwy albo ma źle dociśniętą wtyczkę w karcie dźwiękowej ale to jest mało prawdopodobne.

Dobrym rozwiązaniem byłoby też zainstalowanie konkretnego programu do nagrywania dźwięków i prawidłowe skonfigurowanie go z ustawieniem że mikrofon jest źródłem dźwięków. Np http://audacity.sourceforge.net

Tak, masz rację. Nagrywałem to windowowskim rejestratorem dźwięku. Mikrofon jest wbudowany ze słuchawkami tak w nawiasie pisząc. Audacity mam na dysku już kupę czasu, ale nie znam się dobrze na nim. Jakbyś mógł, to napisz w skrócie jak sprawdzić czy nagrać głos przez Audacity.

Uruchom Audacity naciśnij Nagrywaj (czerwona kropka), zakończ nagrywanie klikając w przycisk Stop (żółty kwadrat), następnie kliknij Odtwórz (zielony trójkąt).

Po naciśnięciu przycisku nagrywania, wychodzi błąd;

23065949371395666775.jpg

Zmień urządzenie wejściowe http://pclive.pl/wp-content/uploads/2011/05/audacity-miks-stereo.jpg

No nic, nawet w Audacity dalej ten szum występuje.

Wygląda na to, że jesteś pewny co do prawidłowego wyboru urządzenia wejściowego więc wzrasta prawdopodobieństwo błędu sprzętowego.

Jedyne co można radzić to zrobienie próby innym mikrofonem lub na innym komputerze.

Próbka brzmi jak źle podłączony, lub zepsuty mikrofon. Jeśli podłączasz urządzenie do przedniego panelu, spróbuj podłączyć je z tyłu. Tak żebyś na 100% był pewien, że mikrofon jest dobrze podłączony i działa.

A czy ty przypadkiem nie używasz słuchawek z mikrofonem od telefonu komórkowego? Musisz mieć zestaw z dwoma wtyczkami - osobną do słuchawek i osobną do mikrofonu. Jeżeli masz osobną wtyczkę od mikrofonu to w trakcie nagrania włóż ją i wyjmij, jeżeli na na nagraniu będzie to słychać to znaczy że uszkodzony jest sam mikrofon.

Zaraz wtyczkę włożę do tylnego panela. Nie, to nie jest mikrofon i słuchawki z telefonu. To jest zestaw z dwoma wejściami (słuchawki, mikrofon wejście). Zobaczę zaraz jakie będą tego efekty.

Dodane 10.03.2013 (N) 18:35

Jednak mam uszkodzone wejście w przednim panelu. Po podłączeniu do tylnego panela jest ok.

Jest jakaś możliwość usunięcia nieczystości podczas odtwarzania nagrania?

Dodane 10.03.2013 (N) 19:32

Po nagraniu tekstu online, od razu muszę uploadować nagranie. Mam tylko chwilę na odsłuch. Jednak po odsłuchu, słychać nieczystości (szum).

Informacja ze strony, na której pracuje;

70631153382099589486.jpg

Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie na Twój problem (też taki miałem).

W ustawieniach (panelu sterowania) karty graficznej/dźwiękowej (relatek hd sound effect manager) w zakładce mocrophone są pola opcji, żeby 1. zniwelować efekt wiatraka, 2. zniwelować efekt echa

Kliknąłem je i jest wszystko w porządku :slight_smile: