Szybkie łącze a wolny internet

Witam od 5 dni mam internet światłowodowy (wifi w domu)
Na wszystkich laptopach w rodzinie (4) tylko mój ma internet że filmiki na yt w jakosci 240 nie chcą sie odtwarzać , po włączeniu komputera przez pierwszą minutę mogę oglądać w jakości hd 1024 i pasek załadowania znacznie wyprzedza pasek oglądania , lecz po paru minutach wszystko wraca do normy i znowu ledwo da się oglądać w jakości 240 kto mi pomoże to mu zapłacę . Męczę się z tym 2 dni już i nic nie mogę zdziałac proszę o pomoc !!

Czy to wina ustawień routera? (Edimax 802.11n Draft 2.0) - to mój router 

Możesz połączyć się na próbę przewodowo z routerem, aby wyeliminować ewentualny problem z kartą wifi. Jeśli przy połączeniu przewodowym również będzie tak samo to sprawdź w menadżerze zadań czy nie masz nadmiernego obciążenia sieci w spoczynku, gdy akurat nie korzystasz z internetu. Zbyt duże obciążenie łącza sugerowałoby działanie obciążającego programu w tle lub infekcje wirusem.

jw.

Nie piszesz jaki posiadasz system bit?

Sprawdzałeś na innych przeglądarkach ?

Sprawdzałeś na innych DNS-ach:

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

lub Open
208.67.222.222
208.67.220.220

Obciążają łącze :slight_smile:

Sprawdź dodatkowo:
Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza

Odnosi się również do optymalizacji łącza  :wink:

System od czasu do czasu jest czyszczony jakimś programem np. CCleaner?
Może już zaśmiecony i niedługo nie będziesz mieć internetu :frowning:
 

 

 

Napisz od jakiego operatora masz światłowód? Ewentualnie jaka opcja prędkości download/upload. Wykonaj traceroute do serwerów youtube i wklej wynik. Pomocny okaże się WinMTR.

to tak mam windows 64 bitowy windows 8 , prędkość uploadu i downloadu na stronach pomiarowyh mam dość dobry około 10 mb i około 5-6 mb

a filmiki nadal nie działają 

  1. tego programu gpedit nie mam na komputerze 

Hej,

A co z odpowiedziami na poprzednie pytania zadane przez innych użytkowników? Co się dzieje, gdy połączysz się kablowo do routera? Czy w trybie awaryjnym też pojawia się taki problem? Sprawdzałeś przy ustawieniu innych DNS’ów albo w sytuacji, gdy nikt nie korzysta z sieci?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hmm operator światłowodowy a tylko 10mbit download i 5-6 upload? Cóż to za operator? Nie podałes za jaka opcje płacisz…

Cześć Sorki za późne odpisanie ale przez jakiś moment wszystko działało ok. , podłączyłem komputer kablem z routerem, i  filmik w jakości 1024 Hd w czytuje się tylko z lekkim wyprzedzeniem na Yt , to i tak słaba jakość prawda ?? , nie radzę sobie z tym jakie kolejne kroki mogę wykonać , przepraszam że nie odpisałem na wasze wiadomości ale część z nich nie rozumiem po prostu proszę o pomoc

Nie wiem za bardzo jak mogę to sprawdzić ale na złączu bezpośrednim internet działa troszkę lepiej filmik w jakości 1024 wczytuje się ale jakoś bez szału szybko

Mam windows 8 64 bity  , nie rozumiem o co chodzi z tymi  DNS-ami mógłbyć coś przybliżyć ??

 

Jak wykonać to traceroute ?? pomożesz

A jak z prędkościami pobierania? Sprawdź jeszcze inne streamingi, np vimeo, Player TVN -u, CDA, twitch itp. Może dostawca ma słabe wyjście na świat lub YouTube ma u niego niski priorytet.

Jak masz możliwość sprawdź jak działa na innych urządzeniach podłączonych pod ten router i internet. 

Traceroute możesz wykonać w wierszu poleceń wpisując np tracert www.youtube.com.

Tutaj poradnik jak zmienić DNS http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html w win8 wygląda to bardzo podobnie.

Menadżer zadań jak uruchomić już nie będę tłumaczył, to podstawowa wiedza użytkownika Windowsa.

Hej,

Co do YouTube’a, to już od dawna nie działa to tak, że od razu wczytuje się całość filmu. Częściej po prostu optymalizuje się wczytywanie filmu, czyli wczytuje się kawałek do przodu i pobiera na bieżąco, by uniknąć przestojów, gdyby coś z łączem chwilowo się stało.

Pozdrawiam,
Dimatheus