0200: Failure Fixed Disk 0 - Błąd w laptopie

Witam.

Mam problem z Moim Acerem 3104. Problem wynikł z mojej winy.

Podczas pracy na laptopie uderzyłem w touchpada po czym laptop się wyłączył.

Próbowałem go ponownie włączyć ale nie odpala się nic poza pokazaniem się… początku biosu i błędu.

Teraz tak…

Po włączeniu laptopa dysk wydaje taki dźwięk ( 3 bądź 4 razy ) jak inkasent za prąd drukuje rachunek ( dźwięk drukowania rachunku ) i słychać z okolicy głośnika systemowego 2 - krotny bądź 3 - krotny pisk.

Po czym widnieje…

8f9d2f68042ab6b1m.jpg

Po wciśnięciu

F2 czyli Setup widać…

1aaedfb95ab5309fm.jpg

I teraz tak… zamówiłem nowy dysk Samsunga 160 GB… ( Sate bo obecny dysk to SATA )

I jak Wam sie wydaje to wina zepsutego dysku ?

Bo nie chce by było tak że kupiłem nowy dysk i jest to samo… czyli klapa… i ten sam error…

Nowy dysk kupiłem ze względu na to że sądziłem że dysk się rozleciał… ( touchpad jest nad dyskiem w tym acerze )

Niestety nie miałem jak sprawdzić u kogo innego czy to właśnie dysk… bo każdy posiadał dysk IDE :expressionless:

prawdopodobnie dysk przynajmniej bios się pulta o dysk .

swoją drogą masz nauczkę by flustrację wyładowywać najlepiej na własnej głowie a nie na kompie ;]

Wypiął Ci się dysk twardy lub go uszkodziłeś. Jeżeli laptop nie jest na gwarancji to odkręć śrubki maskujące HDD i popraw szelki zasilania i danych

WSZtm ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak więc mam nadzieje że miałem dobre przypuszczenia… że zakup nowego dysku był strzałem w 10.