05 reallocated sector count : 1 1 1023

witam

prosze o dokladne przeczytanie calego posta i w razie watpliwosci o tresc prosze o pytania

mam laptopa dell c610 1Ghz 256 ram dysk twardy 60GB toshiba

moj problem zaczal sie od tego, ze komputer chodzil prawie przez 5 dni bez wylaczania i wszytsko bylo dobrze

az pewnego dnia zaczal sie dziwnie zacinac, tzn wszytsko jakby sie zawieszalo, dysk twardy tylko rytmicznie cykał raz na pare sek,a wszystko stalo w miejscu (np eksploracja dysku), ale pomagalo no poruszenie calym laptopem, wtedy sie odtykal i dzialalo dobrze, ale jak tylko odstawilem na miejsce, to znowu to samo (dla mnie bylo dziwne ze trzesienie laptopem pomaga w jego pracy)

po krotkim wylaczeniu go, przez pare min dziala normalnie i znowu to samo, nie pomagal format…

wtedy zainstalowalem program do mierzenia temp i okazalo sie ze temp dysku to 56st C.

zainstalowalem fan speeda ktorym wlaczylem na 100% wentylatorki i temp teraz maks dochodzi przy pracy do 49st a przy malym uzywaniu to 44 st, przy bezczynnosci to 36-39st

za kazdym razem kiedy dluzszy czas komputer pracowal w wys temp i sie zacinal, pojawialy sie bady na dysku, co tez odkrylem pozniej HDD regeneratorem (za kazdym razem wszytskie usuwal) i komp pracuje w normie

z jedynym minusem, ze SMART pokazuje ze 05 reallocated S A : 1 1 1023

czyli ze zostalo mi 1 miejsce jakby na bada a 1023 sa juz zajete, ze stan krytyczny itd…

i mam teraz pytanie, skoro pojawiajace sie bady przy przegrzaniu moge naprawiac… czy moge jakos tez usunac te z licznika realokowanych sektorow??? bo wnioskuje ze sa to bledy logiczne (chyba ze zle wnioskuje) bo do tych ktore sie pojawiaja na swiezo i mam do nich dostep to one sa usuwalne w 100% i dysk dziala dobrze i nic sie nie zawiesza

czy zerowanie dysku by mi pomoglo??

no i pewnie bym musial zmienic zasilacz (mam symbol PA2 a na laptopie pisze ze obsluguja go PA6 i PA8 , teraz to dopiero zauwazylem(ale najpierw sprawa dysku, czy da sie go uratowac i zresetowac licznik RSC)

prosze o pomoc , dzieki

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw posta.

Spróbuj programów narzędziowych producenta dysku.

Co do innych pytań marne szanse na sukces - chyba że profesjonalne programy producenta dysku - czyli serwis,ale nie ma gwarancji że będzie dobrze.