0x000000F4 i problem z zasilaniem dysku twardego, wentylator

Witam. Co jakiś czas wyskakuje mi blue screen z błędem 0x000000F4, czasem podczas uruchamiania kompa, a czasem później. Wtedy też dysk twardy jest niewidoczny w biosie. Zwykle jak odłączyłem wtyczkę zasilającą SATA od dysku i podłączyłem znowu to pomagało. Tak jakby tam coś nie łączyło, chociaż zawsze była dobrze wpięta i styki też są dobre. Sprawdzałem miernikiem napięcia na wtyczce i są w porządku. Oprócz tego czasem wentylator na procesorze nie uruchamia się przy włączaniu kompa, okazało się, że brakuje wtedy napięcia na 4 pinie, czyli PWM. Czy może więc to być wina zasilacza? Mój zasilacz to Mode Com Feel-350 ATX, który nie cieszy się zbyt dobrą opinią i bywa nawet wymieniany na czarnej liście. Dzisiaj podłączyłem dysk twardy przejściówką z MOLEX na SATA, zobaczę więc czy inna wtyczka coś pomoże. Na pewno jest dużo ciaśniejsza od tamtej. Nie miałem innych wolnych MOLEXów więc teraz dysk twardy i nagrywarka działają na jedym rozgałęzionym kablu, czy nie będzie z tym problemów?

http://forum.dobreprogramy.pl/komputer-sie-spalil-wymianie-czesci-t355255.html :tancze:

W niczym to nie przeszkadza :slight_smile:

Sprawdź zasilacz, najprawdopodobniej to on jest uszkodzony i powoduje ten błąd.

Poczytaj jeszcze: LINK.

OK, dzięki za odpowiedzi.