1 czy 2 switche

Witam

Mam takie pytanie, jak konfigurację sieci przyjąć jeden switch linksysa lub pentagrama 16 portowy czy 2 ósemki tych samych firm.

Obecnie w sieci jest 14 osób, łacze to DSL 4 Mbits. Użytkownicy podpięci pod dwa switche. Jednak takie rozwiazanie nie sprawdza się dobrze, switch często sie zawieszają(wystarczy wyciągnąć kabel od zasilania switch i wszystko zaczyna dziłać). Router to linksys z softem Tomato.

Dzieki za odp i sugestie

Ty nie masz routera ? każdy ma 512KB/s kiedy chce ?

Podziwiam.

CHyba lepiej solidniejszy switch z 16 portowym wejściem.

ol3j Ja bym polecił jakiś duży switch na 16 portów ale od firmy D-Link / Planet …

A najlepiej to taki sprzet:

http://www.allegro.pl/item246642790_swi … ta_gw.html

Kupno 2 mniejszych ma też swoje zalety. W wypadku padu jednego pół sieci działa nadal. Jak padnie jeden 16 to cała sieć leży i masz na głowie wszystkich a tak tylko połowę userów :slight_smile:

Router Linksys wrt45gl z softem Tomato.

Chodzi mi bardziej o wydajność sieci. Czy lepszą usykam na jednym switchu 16 portowym czy na dwóch switchach 8 portowych. Dotej pory miałem dwie 8, ale jakoś to rozwiązanie nie sprawdza się dobrze lub raczej przestalo się sprawdzaj, za duże obciązenie sieci lub za słabe switch (nie firmowe). Switch się przywieszają i sieć leży, brak transferu pakietów.

Bez znaczenia. Liczy się jakość sprzętu, a nie ilość. Oczywiście jeśli mowa o niezarządzalnych.

Wina leży WYŁĄCZNIE po stronie jakości switchy.

Switch są niezarządzalne i firmy kiepskiej.

Też się z tym zgadzam.

Czy switch Linksys/Cisco EF4116-EU, który zostal podany w linku, będzie odpowiedni