1) długi czas uruchmiania; 2) nie zapamiętuje ustawień

Na wstępie przepraszam, że zaczynam nowy wątek, bo z pewnością się na ten temat już rozpisywaliście, ale już mnie głowa rozbolała od przeszukiwania forum.

Przechodząc do meritum:

Problem 1.

Kupiłem nowego laptopa (Toshiba U40-13D, Vista Business 32-bit) i nie podoba mi się czas uruchamiania Visty. Chodzi o okres, gdy mam już na wyświetlaczu błękitny ekran przed ekranem logowania. Czy to jest normalne, bo wydaje mi się, że jednak nie.

Problem 2.

System nie zapamiętuje niektórych ustawień - na razie najbardziej irytuje mnie okeinku wyszukiwania Google na pasku zadań, które mimo odznaczania we właściwościach po ponownym uruchomieniu systemu znowu się tam pojawia.

Z góry dziekuje za merytoryczne pomoc!

Ad1. Jaką masz dokładnie konfigurację laptopa ??

Jaki to czas ??

Ad2. A czy to okienko wyszukiwania google nie było przypadkiem doinstalowane razem z jakimś programem ?? Może masz tam ustawioną opcję uruchamiania tego okienka wraz z systemem.

jeżeli za długo się uruchamia wedz we własicowsoci systemu start->komputer->PPM->wlasciowsci i tam zobacz co opuźnia startowanie systemu. Napewno znajdziesz jeżeli masz Viste po Polsku, powyłączaj programy które są pokazane że przeszkadzaja zrestartuj kompa i zobacz czy to zadziała. :slight_smile:

Start->komputer->PPM->właściwości ??? tu nie ma nic o programach które opóźniają start systemu sprecyzuj się bo mnie również interesuje przyspieszenie startu systemu

hej co to znaczy PPM ?

PPM = prawy przycisk myszy.

Daj log z HijackThis

Odinstaluj program Toshiba TEMPRO a będzie logował bardzo szybko, miałem to samo.

viewtopic.php?f=22&t=281963 odinstaluj Toshiba TEMPRO

co do nie zapamiętywanie ustawień, pewnie padła ci bateria na płycie głównej, która takowe informacje podtrzymuje.

Nalezy ją wymienić samemu, albo oddać to w ręce fachowców, którzy wymienią Ci baterię za jakieś 30-40 zł (część, t sam koszt baterii)