1 dzień sieć chodzi a na 2 już nie

Witam, mam taki problem. Jak skonfiguruje kumplowi połączenie sieciowe w pierwszy dzień wszystko śmiga, ale już na drugi pisze tylko, że jest połączenie LAN ale nie można wyśiwetlic grupy sieciowej oraz nie może połączyć się z netem, który ma udostępniony odemnie. Z mojej strony wszystko jest ok, bo u innych którym daje neta jest ok tylko u niego są takie problemy. Gdzie może tkwić przyczyna? thx.

a my jesteśmy wróżki i wiemy wszystko o twojej “sieci” :?

Adrian8322 a co chcesz wiedzieć? Jest to rozdzielona neo na 3 komputery + mój jako serwer.

Witam zarejestrowalem sie na forum tylko po to aby ci pomoc :wink: ale widze ze spoko forum ale wiec bede na nim czesciej :slight_smile: ostatnio sam mialem taki problem… u mnie problemem bylo to ze byla zbyt dluga odleglosc do mojego kolegi siec lan przy switchu dochodzi max do 100m slyszalem ze jezeli switch jest po jednej i po drugiej stronie to podobno do 150m ale sprawdzilem i nic z tego a wiec jezeli chodzi o odleglosc to nic nie poradzicie i twoj kolega bedzie musial zalozyc sobie neta sam :slight_smile: chyba ze jest zadłuzony w TP :smiley: Pozdro! :slight_smile:

benek20000 odległość to 40m/b kablem :wink:

lol to napewno nie chodzi o odleglosc… hmm… przykro mi ale nie wiem jak ci pomoc jezeli czegos sie dowiem to skrobne tutaj. Btw. koncowki chyba dobrze podlaczyliscie co ? :stuck_out_tongue: bo to taki maly szczegol a czasami jest blad :wink:

Pozdro

benek20000 końcówki są dobrze podłączone, kable są bez przeplotu ponieważ jest taka konfiguracja: komputer > switch > serwer sieci LAN. Adresy IP nadane z zakresu od 192.168.0.1 do 192.168.0.4 i IP serwera 192.168.0.5, maska podsieci 255.255.255.0, oparta na TCP/IP. Internet udostępniony to Neostrada 256.Wszystkie komputery sprawne technicznie.

konfiguracja połączenia jest statyczna czy dynamiczna :?: jeżeli jest dynamiczna to sprawdz czy jest włączona usługa Klient DHCP podmień kable dla sprawdzenia.

Jak byś się troche znał to być wiedział że jest wiele czynników miedzy innymi kabel ja jestem z 180m i mam spoko neta wszystko śmiga. :slight_smile:

Ja osobiście polecam MADEXA skretke jest zajebisty. :slight_smile:

Werewolf ja tylko chcialem pomoc a tak przy okazji robilem juz siec 2 razy i nie na 3 ale na 20 kompow ;] a wiec troche sie znam :slight_smile: ale to nie temat na rozmawianie o tym :slight_smile: a kable i koncowki to sa czasami takie szczegoly o ktorych ludzie nie mysla a pozniej sie okazuje ze tu jest problem :slight_smile:

Konfiguracja połączeń jest statyczna. Próbowałem na dynamicznej ale niestety ten sam problem występuje. Dzisiaj sprawdziłem ten komputer z którym są problemy pod względem technicznym i wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc już odchodze od zmysłów co jest nie tak. Sprawdziłem także u kumpla mojego switcha i u niego wszystko na switchu działa poprawnie czyli jest dobry.

sprawdzałeś komunikację pomiędzy kompem, a (pseudo) serverem ?, czy server odpowiada na ping ?, czy karta sieciowa poprawnie negocjuje połączenie ?, czy nie ma konfliktu przerwań dla karty sieciowej albo czy przerwanie nie jest współdzielone ?, ustawienia DNS itp, itd…, powodów może być setki.

mam tylko taką propozycję nie wiem czy to może być to ale jest jeszcze coś takiego jak czas dzierżawy nie wiem czy obowiązuje to w switchach ale może na kompie masz takie ustawienie wprowadzone sprawdź czas dzierżawy dla danego adreu IP który ustawiasz dla tego kompa.

A jak nie pomoże, albo nie znajdziesz :stuck_out_tongue: to proponuje na tym kompie na którym nie działa odinstalować protokół TCP/IP i zainstalować go ponownie >:P a jak nie podziała to spróbuj też u siebie…

pozdrowienia lolik infolinia techniczna neostrady :slight_smile:

użyj programu WinSockFix do resetowania winsocka, sprawdz czy nie masz robaka sieciowego.

Problem został znaleziony i zlikwidowany. Okazało się, że to od strony technicznej trzeba było na to spoglądnąć. Komputer kliencki mojego kumpla poprostu ma walnią płytę główną i dlatego powstał taki problem.

Pozdrawiam i dzieki za wszystkie sugestie. Na przyszłość już wiem jakie moga byc przyczyny takiego problemu :wink: