1 komputer korzystający z 2 łącz jednocześnie


(Kamycki Szymon) #1

Witam!

W domu mam internet z Dialogu podzielony przez router (Netgear WGR614 v6) na 3 komputery. Ostatnio był u mnie kuzyn z laptopem i wykrył sieć WiFi. Chciałbym się dowiedzieć czy pod Windows XP mógłybym kożystać jednocześnie z Dialogu i WiFi.

Pozdrawiam!


(Souter) #2

Jeśli chodzi o to żeby ze swojego kompa, to mógłbyś ko ż ystać, niewiem tylko czy jest to liczone na 3 osoby w abonam ę cie :stuck_out_tongue_winking_eye:. Ale po co ci 2, chyba że chodzi o 2 kompy jeden na wi-fi np. laptop a drugi standardowo kabelek.


(Kamycki Szymon) #3

Chodzi tylko o mój komputer. Z Dialogu mam 1Mbit, a to WiFi 10Mbit jak nie więcej. Jeśli da się coś takiego zrobić pod WinXP to czy wystarczy kupić sieciówkę WiFi i odpowiednio skonfigurować system (ew. jakiś program), czy trzeba kombinować z jakimś zaawansowanym sprzętem.


(Djkilof) #4

Polecam poczytać najpierw trochę o sieciach i internecie... Jak masz kartę WiFi 10mb albo i szybszą (np 54mb) to nie znaczy, że takiej prędkości będziesz miał dostęp do internetu. Tak samo masz zwykłą kartę sieciową w komputerze o prędkości 100mb i czy masz taki szybki internet?


(Souter) #5

Kupić sieciówkę WiFi i nadajnik z odbiornikiem w jednym ;D podł an czany do sieciówki, chyba że taki w tej karcie będziesz miał wbudowany :). I z odpowiednią konfiguracją według mnie powinno działać bo czasami się tak zdażało że zapominałem wyłanczać na lapie normalnego połączenia i włanczałem WiFi i działało i też mam router. A i jeszcze, router musi mieć opcje WiFi, ale skoro wykryło u twojego kuzyna to ma ;D


(Kamycki Szymon) #6

@djkilof

1Mbit to max. prędkość łącza z Dialogu, a 10Mbit z tego WiFi to prędkość jaką maksymalnie uzyskałem, więc pewno tyle ta sieć ma. Gdyby miała 100Mbit to pewno przy sieciówke w laptopie darł bym max. 54Mbit. Tak dla pewności -> nie chcę tego złapanego WiFi znowu rozdzielać na 3 komputery tylko używać go na moim PC.

Planuję kupić coś takiego http://arest.pl/index.php?inc=produkt&back=&ID=11487&katid=72.


(Bolo92) #7

CHłopie, to Wi-FI jest Twoje ? Jeżeli tak to raczej wątpliwe żeby 1mbit nagle 10mbit-ami szedł. Albo to HotSpot, lub może małego wardriving-a kuzyn zrobił.

Raczej korzystać z dwóch łącz jednocześnie się nie da, chyba że router obsługujący dwa łącza ale to wydatek bardzo wielki więc chyba ten zakup sobie odpuścisz.


(Kamycki Szymon) #8

To Wi-Fi nie jest moje. Prędkość łącza badałem speedtest.net, no i oczywiście widze, że z netu ściągam więcej niż moje 1Mbit.

Jeśli chodzi o łączenie 2 łącz to się da. Polega na dodaniu 2 wpisów do rejestru.


(Technik Elektro) #9

nie da się :slight_smile:


(Bolo92) #10

Na Linuxie słyszałem że zrobił ktoś coś podobnego ale na windowsie i tylko dodaniem do rejestru dwóch wpisów ^^ więc chyba albo linux albo router z load balancing czy jakoś tak się to zwie.


(Kamycki Szymon) #11

Z tego co wyczytałem w internecie to włączyłem programowy Load Balancing. To:

i to:

Dodatkowo zmostkowałem te dwa połączenia.

Prędkość ściąganie ok. 5-7 Mbit/s, w nocy więcej. Właściwie nie wiem jak przepływaja pakiety i czy ruch sieciowy rozkładany jest na dwa łącza.

Wrzuciłem do FlashGet'a obraz Ubuntu do ściągania. Szło 500 - 700 kBps. Po odłączeniu kabla od routera spadło do ok. 400 kBps, bo po 30 sek. wrócić do wcześniejszej prędkości. Po ponownym podłączeniu kabla i pobraniu adresu sieciowego rozłączyłem połączenie bezprzewodowe i transfer spadł do ok. 120 kBps, czyli mniej więcej mojego dialogowego 1Mbit.


(Bolo92) #12

LOL to nieźle masz ;] Może ja spróbóje na dwóch sieciowych ;d jedna by była do upload jak znalazł.


(Kamycki Szymon) #13

I jeszcze jedna sprawa. Jak wyczytałem wiele sieciówek bezprzewodowych nie radzi sobie z negocjowaniem połączenia i innymi łączami w mostku. Rozwiązaniem jest wymuszenie kompatybilności na takiej karcie.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/crawford_02april22.mspx