1.PPM myszy nie dziala 2.problem z monitorem

Witam.

Mam 2 problemy. Pierwszy dotyczy PPM.Posiadam myszkę Razer Diamondback.Działa ona świetnie. Sterowniki są dobrze zainstalowane…ale mam jeden problem. W Windowsie nie dziala mi PPM np klikajac na pulpicie lub jakimkolwiek pliku/folderze. Po uruchomieniu jakiegokolwiek programu (winamp , call of duty np. ) przycisk dziala ale tylko w obrebie tego programy.Nie ma szans uzycia go windowsie. Co dziwne nie da sie sprawdzic właśćiwości plików przez PLIK>WŁAŚCIWOŚCI…poprostu nic sie nie otwiera… Nie dziala takze ten przycisk przy alt na klawiaturze… Wydaje mi sie ze cos mi blokuje mozliwosc sprawdzenie wlasciwosci czegokolwiek. To chyba nie problem myszki bo to juz sie dzialo zanim zainstalowalem razera. Nie chce formata:((

Drugi problem dotyczy monitora… na pulpicie prawa i lewa strona jest strzasnzie rozmazana…np nie da sie przeczytac opisow na gg itd…A w grach np call of duty wszystko jest ok…od czego tro moze zalezec?

Dodaje log:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:42:38, on 2006-01-17

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\System32\MsPMSPSv.exe

C:\Program Files\Alcatel\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\Program Files\Razer\razerhid.exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Razer\razertra.exe

C:\Program Files\Razer\razerofa.exe

C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe

C:\Program Files\NoNameScript\mirc.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

D:\progsy\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.pl/

O3 - Toolbar: DAP Bar - {62999427-33FC-4baf-9C9C-BCE6BD127F08} - C:\Program Files\DAP\DAPIEBar.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Alcatel\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [razer] C:\Program Files\Razer\razerhid.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\RunOnce: [removeHL] cmd /c IF NOT EXIST "C:\WINDOWS\System32\hlwin.dll" (IF EXIST "C:\WINDOWS\System32\PreUninstallHL.exe" del /s /q "C:\WINDOWS\System32\PreUninstallHL.exe")

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [Steam] "C:\Program Files\Steam\Steam.exe" -silent

O8 - Extra context menu item: &Download with &DAP - C:\PROGRA~1\DAP\dapextie.htm

O8 - Extra context menu item: Download &all with DAP - C:\PROGRA~1\DAP\dapextie2.htm

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{4E28F7DF-DBCA-4BCC-AA4F-8C4C1794799F}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

Do kasacji.

hmm usunalem lae problem z myskza nie zniknal:( jakies jeszcze propozycje?:frowning:

Zapewne w grach masz ustawione odświeżanie ekranu na domyślne (60Hz.), a w windowsie masz więcej…

Przy większej rozdzielczości może to mieć wpływ.

UPDATE:

Zapomniałem :x

Skoro Ci nie działa PPM, to wejdź w Panel Sterowania -> Ekran :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 17.01.2006 (Wto) 20:16

A co do Log’a, to brakuje Service Packa 2 :x

hmm mam i w grze i w windowsie 75hz… Bo ktoś mi mówił że na 60hz psuje sobie wzrok. ; ) service packa sciagnalem 2 razy i przy instalacji wyskakuje blad ze inny jezyk oprogramowania mam : /

a masz monitor CRT czy LCD ??

Posiadam monitor CRT

Możliwe, ale wtedy musisz zmniejszyć rozdzielczość :stuck_out_tongue:

Co do psucia wzroku to też zależy jak jasno masz wyregulowany monitor.

Bo jeśli nie masz jakiegoś “super” monitora, to przy wysokiej rozdzielczości nie można mieć wysokiego odświeżania :stuck_out_tongue:

Mój brat ma monitor (jakiś 15") Nokii, i przy dowolnej rozdzielczości odświeżanie może sobie ustawić na 200Hz.

Po ustawieniu na taką rozdzielczość myszka tak szybko lata, że jeśli ktoś wcześniej tak nie pracował, to praktycznie jej nie zauważy :stuck_out_tongue:

ustawilem sobie na 60hz i tez nic…:confused: to chyba nie przez to:(( a wiecie mzoe co z tym PPM?:((