100 % CPU i OS po uruchomieniu komputera

Witam

Najpierw zacznę że jestem totalny laik w komputerach. Zaczęło się około 4 miesiecy temu. W laptopie padło zasilanie, kolejny raz bo zasilacz mi poszedł- nie łączy czasami. Ale tym razem jak włączyłem ponownie laptop to zamulony totalnie. Mam Viste. Włącza się czasami nawet kilka godzin i od razu jak ustaliłem OS na 100% i CPU na 100%.

Zatem nic nie chodzi. Walcze od 4 miesiecy bo może jakis wirus (BitDefender, Avast) czy bad sectory (tutaj uzyłem HDD), ale nic nie wykryłem . I dziwne bo Windows nie che zrobic Checkdisk pomimo to. Jestem gotowy już na format ale postanowiłem jeszcze spróbowac tutaj i prosić o pomoc i zerkniecie na log.

Mam nadzieję na pomoc w problemie. Z góry dzięki. Tryb awaryjny jest OK choć tu i normalnie nie działa internet. Nie wiem czy ma znaczenie tuz przed padnieciem używalem pierwszy raz Chomikbox do sciągania plików.

Log Hijack: http://wklej.to/ucakY

Fix:

O8 - Extra context menu item: &Wyszukiwarka na pasku narzędzi AOL - C:\ProgramData\AOL\ieToolbar\resources\pl-PL\local\search.html

O3 - Toolbar: (no name) - {0BF43445-2F28-4351-9252-17FE6E806AA0} - (no file)

O2 - BHO: Conduit Engine - {30F9B915-B755-4826-820B-08FBA6BD249D} - C:\Program Files\ConduitEngine\prxConduitEngine.dll

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.conduit.com?SearchSource= … =CT1060933

Ale to tylko kosmetyka, toolbary :frowning:

Według HJT nic nie ma.

Może włącz Combofixa - nie jest bezpieczny dla systemu, ale go się już gorzej popsuć nie da ;D

Daj log z OTL.

Może to problem ze sprzętem? Zwarcie?

Combofixem juz dzialalem.

Nie pisałem, ale jak startuje mi komp to musze recznie przejsc przez komunikat ze bateria słaba. A propo Laptop to HP Pavilion

Cos mozesz Borys poradzic na kłopoty sprzetowe jak zwarcie- jak to sprawdzic, gdzie?

Czy log z OTL bedzie sie czyms róznił od Hijack

OTL jest lepszy, dokladniejszy. Opisz dokładniej okolicznosci tego wypadku z zasilaniem - nie rozumiem do konca pierwszego postu. zasilacz masz zepsuty? Baterii używasz?

Dodane 20.07.2011 (Śr) 0:01

Jeśli zasilanie odłączyło sie podczas pracy systemu, mogły się pliki uszkodzić, może włóż płytę dvd z systemem i odpal naprawe systemu czy cos takiego.

Ctrl+Shift+Esc -> zakładka Procesy -> 2x klik na kolumnie CPU -> podaj nazwy procesów na samej górze okna

Wielkie dzięki za pomoc do tej pory.

Z zasilaniem jest tak ze kabel mi cos nie łączy przy transformatorze. Wiec zdarzyło się wielokrotnie że mi się odłaczał laptop w trakcie pracy i szedł z baterii bez mojej wiedzy. I nagle trach. Potem jak pogrzebałem przy kablu to znowu ruszał. Ale wreszcie niestety nie ruszył i wtedy dopiero poczytałem ze takie raptowne wyłączanie moze uszkodzic system. Dodatkowo to chyba uszkodziło moją baterię w laptoptie. Za każdym właczeniem jest najpierw komunikat Battery capacity is very low.

Wstawiłem zatem loga. Sadziłem że on pokaże ewentualne uszkodzenia procesów systemu oprócz “robactw” jeżeli tez są. Czy zatem log pokazuje uszkodzenia procesów systemu?

Jeszcze taka uwaga ze jak robiłem sprawdzenie czy jakies bad sectory przez HDD Regenerator to komputer mi się przegrzewał i wyłączał. Dopiero jak zastosowałem zewnetrzne chłodzenie przez wiatrak to poszło całe sprawdzenie. Jakby co nie czysciłem układu chłodzenia. Jednak jak sprawdziłem temp procesorów po włączeniu kompa to Ok. trzymał 54C bez obciazenia jakimis aplikacjami

Menadżer urządzeń w procesach pokazuje tskmnr.exe i i Trustedinsttaler.exe jako główne procesy – po około 42 % każdy ale nie stałe cyfry. Tak a propo kombinacja Ctrl+Shift+Esc nie chciała działać.

Jeżeli chodzi o brak internetu to wyskakuje „Zasobnik BT: Bład nie można uruchomic usługi interfejsu blouetooth”.

Dzieki za dalsze wsparcie

Dodane 20.07.2011 (Śr) 22:36

Jeszcze w uzupelnieniu- obecnie widze około 7 razy tskmgr.exe w procesach po około 7 do 17%

Mam nadzieję, że poradzisz sobie z tą procedurą :slight_smile: -> http://goo.gl/zV2Kh

Witaj Isalto

Niestety nie mam takiego katalogu

C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.

0.6000.16386_none_8ed67188503ba527

Mam 4 inne dla TrustedInstaller i w każdym jest trustedinstaller.exe

Sadzisz ze moge skopiowac z ktoregos z nich?

Dodatkowo małe info. Przez te kilka tygodni problemu raz na jakis czas przez 4 miechy było tego 3 razy, dzis tez, komputer właczył sie normalnie. Bylem dzisiaj w szoku i wyłaczylem go aby sprawdzic czy znowu ruszy bez problemu. Niestety problem wrócił

Spróbuj takiego rozwiązania:

1/ Start > Control Panel > Classic View > Problem Reports and Solutions > Clear Solution and Problem History > (Confirm that you want to clear the history) > Close the control panel

2/ Start > Control Panel > Classic View > Problem Reports and Solutions > Change Settings and changed my machine to “Ask me…”

Cd mojego problemu jest niestety

Zatem jak nie znalazłem wspomnianego katalogu dla trustedinstaller.exe to z menadzera urzadzen namierzyłem ten plik który tam jest tyle ze w innym katalogu niż w instrukcji i wkleiłem go do System32 jak mówi wspomniana instrukcja. http://goo.gl/zV2Kh. Troche samowolka.

Zrobiłem scannow i wyskoczył komunikat ze sa błędy i ze nie może naprawic. Tutaj log z pliku CBS. Wielkie dzieki za pomoc w jego interpretacji.

Niestety system nie chce zrobic Checkdisk. Nawet jak zaplanuje przy starcie komputera. I to jest dziwne dla mnie bo HDD poszedł bez problemu.

Dzisiaj z kolei w menadzer urzadzen jak wciskam lokalizacje trustedinstaller.exe (nadal głowne obciazenie procesora- około 50%) to wyskakuje jeszcze inna lokalizacja niż wczoraj. Teraz katalog windows/servicing

Ostatnie zadanie wykonałem z ostatniej porady

Dalsze info ode mnie. Jak się włacza system to mam często komunikat „quick buttons” nie mogą się załadować.

Teraz pytania:

1 Czy jak komputer stracił zasilanie w trakcie pracy to błedy z tego wynikłe, jakies np. niezakonczone procesy, można naprawić oglądając i czyszcząc rejestr czy inaczej?

2 Czy jeżeli jak pisałem wczesniej komputer się wyłączał w trakcie działania HDD Regenerator to powinienem oczyścic układ chłodzenia i czy to może wpływać na CPU 100%?

3 Jak zrobic checkdisk?

Dzieki

Dodane 23.07.2011 (So) 0:08

CBS log http://wklej.to/YDWWT

Odpowiadam na pytanie nr 3 :smiley:

http://goo.gl/EVhXe

Co wygrałem ? :stuck_out_tongue:

Witaj iSalt0

Troche walczyłem i niestety na ten momoent nic. Mam HP6730s. Jest partycja recovery. Myslałem ze wypale Windows Vista przez Recovery manager i dalej spróbuje wg zalecenia. Niestety okazuje sie ze ten model ( i kilka innych jak wyczytalem) nie ma Recovery manager nie wiedziec czemu. Jutro chce zadzownic do HP i zapytac jak moge dostac płyty do Visty lub ewentualnie jak wypalic

Dzieki za wsparcie

PS Zauwazylem w sklepie ze wyszedł WIndows 7 jako nadkładka do Visty i zaczynam myslec czy tego nie zrobic bo mam juz gleboko dosc :slight_smile: