100% użycia CPU Co zrobić?

Tak jak w temacie . Procek ma użycia 100% ( czasami 90% ) i gdy gram cały czas się wyłącza , kiedyś wymieniałem paste i przez chwile działał dobrze . Co zrobić z tym? Jeśli to wina pasty to podacie mi jakieś dobre, najlepiej do 15 zł. Pasta którą użyłem : AG Gold . Mój Procek AMD Athlon 64 X2 Dual Core  Processor 5000+.

Podaj temperatury - możesz skorzystać z programu HWMonitor ? Jaki masz zasilacz w tym komputerze ?

Pasta nie ma z tym związku, sprawdź w menadżerze zadań jaki proces używa najwięcej zasobów. Skanowałeś programem antywirusowym, może masz wirusa?

Skanowałem i żadnego wirusa ; / ale tak jak mówiłem wymiana pasty pomogła ale na chwile . A najwięcej zasobów używa league of legends ( gra przez którą komp mi się wyłącza po kilku/kilkunastu minutach grania ) .A temperatura to 90-100.

jaka masz budę i ile wentylatorów - jak są ustawione i na ile % działają? jakie chłodzenie procka - boxowe?  jest lato więc wszystko się grzeje. na wstępie możesz zacząć od wyłączenia niepotrzebnych funkcji w swoim windowsie - info znajdziesz w google co i jak. następnie trzeba zająć się obiegiem powietrza w budzie bądź nawet wymienić chłodzenie na procku i dołożyć wiatrak w budzie. całość około 100zł lub więcej.

Chłodzenie masz za mało wydajne, albo źle założone bo temperatury stanowczo zbyt wysokie.

Tak PS: to podczas grania strasznie karta się grzeje aż parzy jak dotykam . Mam Radeon x1600 series ( wiem przed potopowa ;d ) ale ma to coś z tym związek?

Temp. nie sprawdza się dotykając tylko programem. Z resztą sam widzisz jakie masz chłodzenie w komputerze.

CPU podczas grania pokzuje mi 90-100 . A GPU to pokazuje 0 . Mierzę MSI afterburner. A więc to możę być też wina karty ? Jak złe chłodzenie to wymienić?

Ale te temperatury podczas grania masz czy w spoczynku? Bo to duża różnica.

Co do procka, nie nie jest dobry już.

Temperatury sprawdza się termometrem a nie programem  8)

Te temperatury były mierzone w stanie spoczynku , i przepraszam ale nie mogę zmierzyć podczas grania ( tylko jak włączam grę to się komputer wyłącza ) ale myślę że pod 100 dochodzi.

Więc sprawdź mocowanie chłodzenia. Może nie trzyma się prawidłowo i przez to nie przekazuje ciepła tak jak powinno.

Raczej było dobrze zamocowane ( zakładał je informatyk  po wymianie pasty).

Dla pewności upewnij się czy dobrze się trzyma, bo wysokie temp. nie biorą się znikąd.

Nic się nie rusza jeśli o to chodzi , nic nie wystaje więc dobrze jest zamocowane .

A przed wymianą pasty było tak samo? Słychać podwyższone obroty wentylatora?

żadnych wyższych obrotów nie ma i nie była , i tak przed wymianą pasty też się wyłączał ( ale jak mówiłem po wymianie mniej więcej przez tydzień działał dobrze ) .

Na twoim miejscu zainteresowałbym się nowym chłodzeniem, np. Fera PRO. Obniży zauważalnie temperatury procesora i umożliwi granie na komputerze.

Czyli mam rozumieć że jak wymienię chłodzenie to powinno wszystko działać ? A znasz może jakąś do 70 zł ? Bo taki budżet ;/