100% użycia dysku. Win 8. Dwumiesięczny laptop się zawiesza

(Wroksela) #1

Witam, mam nadzieje, ze tytuł przykuł Waszą uwagę. Już rozpisuje swój problem.

(fiesta) #2

Na  tyle,  że  proszę  abyś go zmienił na konkretny, zgodnie z tym poradnikiem:

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-64/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

Zignorowanie prośby  będzie skutkować usunięcie  topica z forum.

(G7996095) #3

Bad Sectory ci uszkadzają dysk. Zużycie dysku powyżej 100% na to wskazuje. Dla pewności możesz ściągnąć program do diagnostyki sprzętu LiveCD i przeskanować dysk. Równie dobrze sprawdzi się komenda CHKDSK z poziomu wiersza poleceń z płyty instalacyjnej.

(Wroksela) #4

Dobrze, obawiam się, że teraz wyjde na debila, ale jako, że jest to laptop - nie mam płyty instalacyjnej. Do wiersza poleceń takiego jaki znam też nie dojde, bo w tym momencie system już nawet się nie odpala. W internecie znalazłem coś na temat programu MHDD, ale nie zabardzo wiem jak uruchomić go na tym moim zdziadziałym komputerze ;( 

(witek-pl) #5

Najprościej byłoby wyciągnąć twardziela (oczywiście jeśli nie poplombowali)  i podpiąć u kumpla na stacjonarce, obejrzeć status S.M.A.R.T i przeskanować w poszukiwaniu bad sectorów (pełny nie szybki skan). Będziesz miał potwierdzenie lub zaprzeczenie czy twardziej jest tu powodem problemów (bo może być np: płyta główna),,, dodatkowo jeśli to wina HDD przy przy okazji możesz ważne dane wrzucić sobie na PENa bo jak pójdzie do gwary to raczej twoje dane oleją…