100% użycia procesora przez cały czas... (WinXP)

(Kbr) #1

Mam taki spory problem..

Otóż gdy widzę że system mi niesamowicie muli sprawdzam użycie procesora.. Ten ma je na 100%.. Nie było by w tym nic dziwnego jeśli nie to że on tak ma non-stop, aż sie go zresetuje. Jestem człowiek leniwy i niecierpliwy więc niechętnie biore reset.. Czemu tak jest ? A może poprostu są jakieś programy do "zluzowania" procka ?

Bardzo proszę o pomoc..

Mam procesor 1.7GHz ale Celeron :? i 256DDR.

(Wojcirej) #2

Może zbyt załadowany system operacyjny??

(Kuz5) #3

Wklej loga :arrow: HijackThis 1.99.1

Odpalasz program i klikasz Do a system scan and save a logfile następnie automatycznie wyskoczy dokument tekstowy którego całą jego zawartość wklejasz na forum.

(system) #4

Ctrl + Alt + Delete --> Menedżer Zadań --> Procesy --> CPU

Sprawdź który proces zabiera najwięcej procesora.

(M a x) #5

na początek przeskanuj komputer antywirem on line ,pózniej wklej loga

(Johny) #6

Czy uruchamiają ci się jakieś dziwne procesy,z których nazwy nic nie wiadomo ?,bo tak mogą działac trojany

Masz 256 MB Ram,czy nie uruchamiasz dużej ilości procesów,a wiadomo co robi Windows - sięga do pamięci wirtualnej,jak u ciebie zachowuje się twardy dysk i ile masz wolnej pamięci po załadowaniu wszystkiego,sprawdz,czy masz włączone DMA napędów i twardego dysku,bo jeśli nie to odwołuje się procesor a nie kontroler DMA i to może by przyczyną problemu,w jakim otoczeniu stoi komp,czy koło kaloryfera ?,to też może pomóc znaleśc przyczynę problemu,procek może byc zle chłodzony i się przegrzewa

Zbędny log skasowano

Asterisk

(system) #7

Wszystko jest opisane tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17593

(Kbr) #8

Wielkie Dzięki dla CIEBIE !

Skasowałem jakieś badziewie co miało CPU="98" i juz wsio gra!

Loga wkleje później.. Najpierw musze ściągnąć jakiegoś AV.

PS: Johny.. Dzięki za pomoc ale umiem sie obchodzic z hijackiem :wink:

(Asterisk) #9

Zbędne posty OT skasowano - zaciemniały jedynie topic

(Johny) #10

W WindowsXP tylko proces bezczynności może zabierac 99%,jeśli zabiera tyle inny proces,do tego prawie nic nie robiący,to coś jest nie tak,może ten usunięty przez ciebie program był zamaskowanym trojanem