100% użycia procesora przez cały czas... (WinXP)

Mam taki spory problem…

Otóż gdy widzę że system mi niesamowicie muli sprawdzam użycie procesora… Ten ma je na 100%… Nie było by w tym nic dziwnego jeśli nie to że on tak ma non-stop, aż sie go zresetuje. Jestem człowiek leniwy i niecierpliwy więc niechętnie biore reset… Czemu tak jest ? A może poprostu są jakieś programy do “zluzowania” procka ?

Bardzo proszę o pomoc…

Mam procesor 1.7GHz ale Celeron :? i 256DDR.

Może zbyt załadowany system operacyjny??

Wklej loga :arrow: HijackThis 1.99.1

Odpalasz program i klikasz Do a system scan and save a logfile następnie automatycznie wyskoczy dokument tekstowy którego całą jego zawartość wklejasz na forum.

Ctrl + Alt + Delete --> Menedżer Zadań --> Procesy --> CPU

Sprawdź który proces zabiera najwięcej procesora.

na początek przeskanuj komputer antywirem on line ,pózniej wklej loga

Czy uruchamiają ci się jakieś dziwne procesy,z których nazwy nic nie wiadomo ?,bo tak mogą działac trojany

Masz 256 MB Ram,czy nie uruchamiasz dużej ilości procesów,a wiadomo co robi Windows - sięga do pamięci wirtualnej,jak u ciebie zachowuje się twardy dysk i ile masz wolnej pamięci po załadowaniu wszystkiego,sprawdz,czy masz włączone DMA napędów i twardego dysku,bo jeśli nie to odwołuje się procesor a nie kontroler DMA i to może by przyczyną problemu,w jakim otoczeniu stoi komp,czy koło kaloryfera ?,to też może pomóc znaleśc przyczynę problemu,procek może byc zle chłodzony i się przegrzewa

Zbędny log skasowano

Asterisk

Wszystko jest opisane tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17593

Wielkie Dzięki dla CIEBIE !

Skasowałem jakieś badziewie co miało CPU=“98” i juz wsio gra!

Loga wkleje później… Najpierw musze ściągnąć jakiegoś AV.

PS: Johny… Dzięki za pomoc ale umiem sie obchodzic z hijackiem :wink:

Zbędne posty OT skasowano - zaciemniały jedynie topic

W WindowsXP tylko proces bezczynności może zabierac 99%,jeśli zabiera tyle inny proces,do tego prawie nic nie robiący,to coś jest nie tak,może ten usunięty przez ciebie program był zamaskowanym trojanem