100% użycie procesora i słaba wydajność

Mój problem polega na tym że komp chodzi powoli a jak go kupiłem chodził naprawe szybko. Niedawno komp zwolnił net chodzi wolniej byle jaki bym włączył program to przez jakieś 10s użycie procesora wzrasta do 100% Gram w gre ET i tam to jest niesamowita zacinka wcześniej bez żadnych lagów i fps po 125 cały czas a teraz są i lagi a fps chodzą jak chcą od 5 do 100 ale zazwyczaj 20-40. Co mi poradzicie?

Dane mojego kompa

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2681 MHz (14 x 192)

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Karta wideo GeForce 6600 (256 MB)

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Dysk fizyczny SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B

Po pierwsze: nie załapałeś jakiego wirusika

Po drugie zobacz “Optymalizacja i odchudzanie Windowsa” :

viewtopic.php?t=76580

Zainstaluj program Everest i podaj napięcia i temperatury + markę i moc zasilacza

jakiś 1 tydzień temu robiłem reinstalke systemu

Temperatury

Płyta główna 49 °C (120 °F)

Procesor 1 °C (34 °F)

Procesor graficzny 40 °C (104 °F)

SAMSUNG SP2504C 30 °C (86 °F)

A na wyświetlaczu w obudowie mam taką temperature

CPU 70 °C

MPU 40 °C

SYS 29 °C

a jaki mam zasilacz to nie mam pojęcia w everescie nic nie znalazłem na temat zasilacza. A obudowy od kompa nie moge zdjąć bo jest na gwarancji. A i jeszcze 1 everesta miałem już od dawna bo mój komputer strasznie głośno chodzi a gdy przechodzę w zakładkę czujnik to nagle cichnie

znalazłem na fakturze zasilacz 350W ale jaka firma to nie wiem

Myślę, że wiatrak na procesorze nie domaga. Skoro odczyt z czujnika w obudowie jest 70 to prawdziwa wartość będzie większa. Sprawdź jeszcze w BIOSie. Jeśli to prawda to wymień pastę pod chłodzeniem procka lub wymień cały cooler. Może być też mocno zakurzony.

w biosie jestem zielony jak to sprawdzić a jeśli coś bym musiał wymieniać to musze go zawieść do sklepu bo jest na gwarancji

Do biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL zaraz po starcie komputera (na dole monitora Masz wtedy Press DEL to Enter Setup). Jedziesz klawiszami strzałek na PC Health Status (lub coś podobnego). Tam jest info o temperaturach. Wychodzisz przez ESC.

Podaj jaką Masz płytę główną to podam dokładną instrukcję poruszania się po Twoim biosie.

Current CPU Temperature 73

Current CPU FAN Speed 3183 RPM

Current SYSTEM FAN Speed 0 RPM

Wymieniłbym pastę pod coolerem. Temperatura ta nie jest temperaturą procesora w stresie. Tam temp. znacznie wzrośnie i procedury bezpieczeństwa spowolnią procesor, przez co Masz 100% użycia procesora. Możesz także zainwestować w lepsze chłodzenie lub zamontować dodatkowe wentylatory w obudowie.

marcin2121 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.