100% wykorzystania procesora,laptop sie wyłącza+logi OTL


(Niezbytnormalni) #1

Witam.

Od kilku dni kiedy używam dwóch, trzech programów na raz "np: UTorrent plus SubeditPlYR" Wydajność procesora skacze do 100% i po kilku minutach laptop się samoczynnie bez ostrzeżenia wyłącza (nie restartuje). Proszę o pomoc, kombinuje już od tygodnia, mam nadzieje ze nie przekombinowałem.

Logi OTL:

http://wklejto.pl/109113

http://www.wklejto.pl/109114


(Qba Lukaszczyk) #2

Jakie temperatury?


(Niezbytnormalni) #3

Osiąga krytyczną temperaturę z powodu poważnego obciążenia procesora, co jednak się nie zdarzało jeszcze trzy dni temu. Miesiąc temu czyściłem wichurę i stawiałem nową pastę na procku, robię tak dwa razy w roku.


(pawcio1212) #4

ja bym napisał coś ale dostał bym ostrzeżenie w sumie jak zwykle za dobrą pomoc się płaci

o ile wiem to pastę się dobiera czy radiator jest aluminiowy czy pokryty miedzią wtedy pasty trzeba dać inne

może warto dać laptopa trochę wyżej tak żeby mógł ciągnąć powietrze od spodu


(Niezbytnormalni) #5

Nie mieszkam w Polsce, mieszkam w kraju w którym wymiana P2P (wyłączając gry) nie jest piractwem, i nie ściągam gier, do grania mam co innego, używanie utorrenta to nie oznacza od razu piractwa panie legalny.

Radiator jest pokryty miedzią, laptop jest wysoko i ma cyrkulacje powietrza.

Mój problem polega na::::::::::::::::::: Zużycie procesora z nie wyjaśnionych i nie znanych mi bliżej przyczyn rośnie do 100% -> 100% procesora = zwiększenie temperatury -> duża temperatura, odcina zasilanie i laptop się wyłącza.

Chciałbym znaleźć przyczynę zwiększonego zużycia procesora i to jest moje pytanie.

Z góry dziękuję za pomoc! !!

SEB


(Piotrkijak) #6

więc zrób sobie pełne skanowanie Doktorem Webu Curelt, albo malware bytes anty malware. Jeden jak i drugi program jest doś dobry, tak więc jeżeli masz jakiś syf, to z pewnością go wykryją i wywalą jeżeli tylko będzie to możliwe. Jeszcze tak gwoli ścisłości, to nie temperatura wyłącza laptopa, tylko zabezpieczenie termiczne procesora.


(Niezbytnormalni) #7

Skanowałem już Mbam, dzisiaj zrobię cure it.

Czyli według ciebie nie temperatura wyłącza laptopa, tylko zabezpieczenie termiczne procesora. teraz fachowcu powiedz fachowo różnice i na czym to polega bo nie czaje.


(Piotrkijak) #8

Sama temperatura w sensie ciepła nie wpływa bezpośrednio na wyłączenie. Po prostu procek ma zamontowanie zabezpieczenie i ono właśnie na skutek wykrycia danej temperatury odłącza zasilanie przez co komputer się wyłącza.


(Spandau) #9

Logi wyglądają na czyste

Hm Nie wiem czy się uda, ale może spróbuj podejrzeć jaki proces wykorzystuje procesor Użyj do tego Process Expolorer http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html


(Niezbytnormalni) #10

Dzięki za sprawdzenie logów.

Właśnie co do procesów to jest dziwne, z tego względu że to różne procesy w zależności od programu używanego, obciążają procesor.

Sprawdzę ten programik i dam znać.

Dziękuję

SEB

Dodane 14.11.2011 (Pn) 22:45

Poszperałem trochę i doszedłem że powoduje to proces Zone Alarm - vsmon.exe i nie jest to normalne zachowanie jakby coś się podczepiło pod niego podejrzewam to:

http://about-threats.trendmicro.com/Arc … RM_RBOT.BO

Jednak jak to znaleźć i to usunąć, nie mam pojęcia.

Jakiś pomysł??


(Spandau) #11

Czasem programy zabezpieczające tak mają nie tylko u Ciebie tak jest vsmon-exe-cyklicznie-zamula-kompa-t312898.html Na liście Dodaj Usuń Programy jest “ZoneAlarm” = ZoneAlarm odinstaluj go na próbę i zobacz czy to pomogło Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj najnowszą wersje o ile takiej nie masz.


(Niezbytnormalni) #12

Ok dziękuje bardzo za pomoc rzeczywiście wina Zone Alarm, prawdopodobnie zwiększyłem czułość zapominając o tym, wróciłem do poprzednich ustawień i wszystko hula. Rozglądnę się za jakimś mniej zasobożernym firewallem.

Dziękuje wszystkim za pomoc

SEB