100 złotych za zaświadczenie ze szkoły dla wojska?

Witam,

Mam pytanie dotyczące zaświadczenie ze szkoły do wojska, pismo to pokazuje wojsku, że dana osoba chodzi do szkoły i nie może być powołana do wojska. Dowiedziałem się dziś, że wydanie takiego pisma przez szkolę kosztuje 100zł, trochę mnie to zdziwiło, bo w wielu szkołach jest to darmowe wydanie zaświadczenia, więc mam pytanie czy spotkaliście się z takim przypadkiem kiedyś, że wydanie takiego zaświadczenie kosztowało, aż taką sumę ?

podobno pobór sie już skończył :slight_smile: dostrałeś pismo z regionalnego WKU? a co do zaświadczenia ja tatkie dostałem na poczekaniu (2 min) ze szkoły za darmo. Pozatym szkoła PUBLICZNA nie ma prawa do pobierania opłat z tego tytułu i ich obowiązkiem jest wydanie takowego zaświadczenia na żądanie ucznia.

zwykłe zaświadczenie jest bezpłatne ale niewem czy wojsko takie przyjmuje. a pobór sie jeszcze nieskończył (jeszcze jesień) a on napewno niedostał takiego powołania (niema 19 lat)

Jeszcze nie dostałem, mam dostać na dniach

skąd wiesz, że dostaniesz? :))

U mnie takie zaświadczenie to koszt 5zł.

Jak potrzebowałem kiedyś takiego zaświadczenia to za darmo mi wydali w pare minut w technikum :slight_smile: a co sądzicie o tym ? http://www.rp.pl/artykul/186326.html Dobrze że wojsko mam za sobą :lol:

U mnie tak samo koszt takiego zaświadczenia to 5zł (zaoczne studia)

P.S.

Pobór się jeszcze nie skończył i nie zanosi się na to żeby tak było.

Nie ma żadnych ustaw ani pism z tym związanych.

Żadne WKU nic na ten temat nie wie

To wszystko to tylko gadanie polityków i TV

Dla czepialskich: Pracuję w WKU więc wiem o piszę

Zresztą już nie jedną osobę uświadamiałem na ten temat na Zlocie

Życzymy im powodzenia! wcielono dopiero 10 tys zawodowych żołnierzy potrzeba 4x tyle. ustawy tu nic niezminią. w pełni popieram Cię wacek4

Trudno nazwać cię wiarygodnym uczestnikiem tej rozmowy gdyż pracując w WKU powinno się znać terminologię tam używaną (chyba że się tam sprząta) :slight_smile:

Są. Wystarczy spojrzeć na pracę komisji sejmowej do spraw obrony narodowej

U mnie wie nawet sam komendant gdyż miałem takową okazję z nim rozmawiać przy okazji udzielania mi odroczenia na okrągły rok twierdząc że to mi spokojnie wystarczy żeby nie pójść już do wojska.

Chyba nie masz pojęcia kim jest Bogdan Klich.

Pobór zakończył się bodajże pod koniec kwietnia. Pobór to pierwsze przeprowadzenie badań, wydanie książeczki wojskowej i wciągnięcie takiego człowieka do ewidencji wojskowej.

Wcielenie odbywa się na podstawie wezwania po odbiór karty powołania.

Mówimy tu cały czas o wcieleniu a nie poborze.

A swoje wiem bo musiałem walczyć w WKU o własne prawa i nie skończyło się na dziękuje dowidzenia lecz na ostrych słowach.

Mam nadzieje że nikt nigdy nie bezie musiał mieć nic wspólnego z tak nierzetelną instytucją prawną jak WKU.

Co do tematu zaświadczenie w każdej szkole publicznej lub z prawami szkoły publicznej dostajesz za darmo.

W szkołach prywatnych bez praw póblicznych zaświadczenia moze być płatne ale również takie zaświadczenie WKU może nie uznać gdyż szkoła nie posiada statusu szkoły publicznej co w rezultacie nie potwierdza zgodności programowej systemu nauczania.

To może powiem inaczej.

Nie ma żadnego pisma ani informacji żeby zaprzestać wydawania kart powoływań.

Baa powiem więcej. Nie odracza się już na tzn. kredyt

(nawet żonatych i “dzieciatych” powołujemy)

Użyłem prostych słów żeby każdy (nie znający tematu) zrozumiał

Może trochę więcej kultury

Trzeba było się go spytać skąd wie (pewnie z TV)

Jeżeli ktoś chce się przekonać to proszę niech idzie do najbliższego WKU i się zapyta

(zobaczymy kto miał rację)

Jeżeli chcesz przekonać się o mojej wiedzy to powiem"

To odroczenie zapewne na ważne sprawy osobiste (12 miesięcy)

Można je uzyskać raz w życiu

Nie łudził bym się, że ono wystarczy żeby nie iść do wojska.

Zmiana całej infrastruktury trochę potrwa.

Będą musieli przekształcić wydział poboru (bo przecież jakoś nowy narybek “profesjonalistów” musi napływać) to przecież trochę potrwa a do końca roku już blisko.

Inne kraję profesjonalną armię wprowadzały od kilkunastu do kilkudziesięciu lat a my chcemy to zrobić w rok :slight_smile:

Poza tym jak by ktoś chciał wiedzieć konkretnie to rząd planuję wstrzymanie ZSW.

Czyli krótko mówiąc jak coś się posypię to Zasadnicza służba powróci…

Dobra koniec off-ów bo temat nie o tym przecież

P.S.

Do moderatorów:

Proszę o nie usuwanie tych postów bo jednak mogą się komuś przydać

a pozatym to wszyscy ci “wojownicy” grzejący tyłki w WKU muszą z czegoś żyć i będą robić wszystko żeby dalej łapanka społeczeństwa trwała. dla mnie to jest śmieszne gdy kolega który chciał iść do woja po maturze to go najpierw nie wzięli a dopiero przez znajomego załatwił i poszedł a kogoś kto nie chce bo ma inne plany w życie a nie biegać z karabinem po błocie i nigdy nie planuje związać przyszłości z wojskiem itp. ściągają i marnują komuś rok życia a w tym czasie mógł by ten okres poświęcić na swój rozwój zawodowy i nie tylko