1024 RAM. Na ile ustawić wirtualna pamięć?

Witam Dokupiłem do kompa 512 RAM-u, obecnie mam więc 1024. Na jaką wartosc ustawić witrualna pamiec?

512 wystarczy

Na pewno? Bo gdzies czytałem ze wartosc pamieci wirtualnej powinna byc 3 krotnie wieksza niz rzeczywistej. To prawda?

To sie tyczy starych pecetów z 16 MB RAM.

Jak ci mowie na pewno to na pewno…

rozmiar poczatkowy i maksymalny na 512? tak?

oczywiście że tak (zwiększy troche wydajność)… Bo zamiast poszerzać dynamicznie w czasie np. grania w Carbona, będzie mieć od razu do dyspozycji…

przy tej wartości można się pokusić o wyłączenie pamięci wirtualnej

Przy żadnej ilości nie należy wyłączać pamięci wirtualnej - może to spowodować poważną destabilizacje systemu… !!

ale przed graniem we wieksza gre to lepiej wlaczyc pamiec wirtualna

jeżeli ma się miejsce na partycji systemowej to takie praktyki są bezcelowe, nawet śmieszne (nie wyobrażam sobie przed każdą grą włączać swapu, restartować kompa a potem to samo w drugą strone).

Windows bez pamieci wirtualnej pieknie chodzi na takiej ilosci ramu ale przy grach juz gorsza sprawa wiec lepiej zostawic pamiec wirtualna wlaczona

tak się robi przy małych wielkościach pamięci RAM do 256MB a powyżej to już znacznie za dużo.

W tym przypadku niech zacznie pracować pamięć RAM a nie SWAP :slight_smile:

Windows bez względu na ilość ustawionego swap i tak zarządza w ten sam sposób przydziałem pamięci ( o ile nie jest swapu za mało ).

Ja mam 1 GB RAM i zdarza się w Windows Vista (gdzie bardziej dopracowano zarządzanie pamięcią) że podczas pracy w niektórych programach (3DStudio, Photoshop) ilość zajmowanego swapu przekracza 1,200GB

tak zgodzę się że zależy to od aplikacji jak i systemu jakich się używa.

Ale są przypadki że za duże ustawienie pamięci SWAP, system będzie sypał błędami.

Max 1.5 x ilość zainstalowanej pamięci stałej w kompie.

Przy 1 GB,dobierz sobie wielkość doświadczalnie czym mniej tym lepiej - ustaw na początek stały plik wymiany np 200 MB i zobacz czy aplikacje nie będą wyrzucać komunikatów,jeśli tak zmień na 300 MB.

baardzo ciekawe :roll:

Oki. Zapodam więc na początek 256 a później się zobaczy co i jak.

A jesli bedzie to za mało to jak bedzie reagował system?