120x120 - wentylator, cichy - poszukuje


(piNwin^) #1

Poszukuje takich dwóch wentylatorów 120x120 na przód i tył obudowy, nie wiem czy powinny się różnić, ponieważ z przodu obudowy powinien wentylator powinien wprowadzać powietrze, a z tyłu wyprowadzać.

Teraz pytanie, każdy wentylator ma wtyczkę 3pin, to czy można podłączyć je do wejść FAN 3pin na płycie głównej? Poniżej link do mojej płyty głównej -- wejście obok ramów, drugie w prawym dolnym rogu.

http://img.nokaut.pl/p/01/77/017760867b ... 00x500.jpg

Poszukuje cichych, markowych do 13-15zł jeden, najlepiej odbiór osobisty w Łodzi.


(Lukaszalewski) #2

Tanie i dobre zarazem będą wentylatory od AC!

np. takie:

http://allegro.pl/item421709935_arctic_ ... _5_db.html

Odwrócisz jeden tylko bo można obustronnie je montować w zależności od tego czy mają wydmuchiwać czy wdmuchiwać i tyle. A pod płytę bez problemu podłączysz.


(efazeti) #3

Acutake 120mm

nie powinny się różnić, po prostu przykręcasz je odpowiednią stroną i wtedy albo wydmuchuje albo wdmuchuje

można je podłączyć pod FAN 3-pin, a nawet należy je tam podpiąć :slight_smile:


(Lukaszalewski) #4

Bądź tak jak mówi efazeti , coś z tych:

http://allegro.pl/search.php?string=acu ... 13&order=p


(piNwin^) #5

Wiekszość jest z Wielunia, a mam troche do niego, nie chce płacić za przesyłkę. Jedyny wentylator z Łodzi to ten: http://www.allegro.pl/item416926181_pen ... _lodz.html


(Lukaszalewski) #6

AC mają większy przepływ powietrza, Acutake natomiast ciszę większą a ten Pentagram pośredni między nimi, ale jak Ci zależy na odbiorze osobistym to pewnie, że może być.


(efazeti) #7

w Komputroniku też są, a z tego co widzę w Łodzi Komputronik jest :slight_smile:


(piNwin^) #8

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,56876/

Taki byłby dobry?

Tylko nie wiem na jakiej zasadzie oni sprowadzają do sklepu w Łodzi, zaraz się okaże czy to możliwe. Może ktoś się spotkał z taką sytuacją, że nie było w danym mieście produktu, a oni przywieźli specjalnie.


(efazeti) #9

tak, lub też wersja nonPro, różnią się tylko podkładką antywibracyjną dodawaną do wersji Pro

kontaktujesz się ze sklepem i oni Ci sprowadzą, sam tak robiłem jak kupowałem Pentagrama do CPU, na drugi dzień towar był w sklepie i czekał na mnie :slight_smile:


(piNwin^) #10

Na komputroniku piszą dla niego niepochlebne opinie. Za 14zł bym wziął jednego w wersji PRO, a nonPro bym wziął za 20zł dwa - hmm, chciałbym, żeby było cicho po prostu, jak radzicie?

Obecnie moje dyski mają temperaturę 44-46C i trochę się denerwuje, bo taka temperatura jest za wysoka, za dużo. Po kupnie dwóch jeden bym założył z przodu, drugi z tyłu, z tyłu po odkręceniu bym dał pod dyski, bo jeszcze mam takie wejście..


(efazeti) #11

raptem 2 nienajlepsze opinie, dobrych jest znacznie więcej :slight_smile: jeśli pod 12V będzie jednak za głośno to możesz go podłączyć pod 5V lub 7V, tylko trzeba będzie pobawić się kabelkami


(piNwin^) #12

Dobra kupie na razie jeden PRO i zobaczymy jaki będzie, jeśli będzie dobry to za kilka dni kupie następny tej samej wersji :slight_smile:

OK, dzięki za opinie.