14 calowy telewizor + wyjście s-video

(Haspet) #1

Witam,

Pod wyjście w karcie s-video mam podłaczony przez chinche telewizor, wszystko gra ale mam problem z dopasowaniem ekranu.

Chcę uzyskać taki efekt jak w GeeXboX'ie, że obraz mam na całym ekranie, w Windowsie mam ekran któemu trochę brakuje do końca, więc bawie się rozdzielczościami, przy takiej konfiguracji:

przy formacie Pal-D i rozdzielczości 640-480 mam taki efekt, że do konca ekranu brakuje na oko z 5 cm,

przy formacie NTSC-M i takiej samej rozdzielczości, lewa strona jest prawie dobrze ale reszta stron nie, tutaj zamieszczam poglądowy obrazek, jak to wygląda, trochę słabej jakości ale postarałem sie zaznaczyć liniami:

IMG_0037.JPG

Zółta linia to jaki jest obraz, a czerwony to ile brakuje mu do końca.

przy formacie Pal-D i rozdzielczości 720 - 576 obraz jest znowu za duży, też tak na około 5 - 8 cm,

przy formacie NTSC-M i rozdzielczości 720 - 480 obraz jest prawie dobry ale i tak za duzy o około 2 - 5 cm.

Zależy mi na dopasowaniu, ponieważ chce kupić sobie karte telewizyjną i odbierać kanały (FTA oczywiście), ale żeby na ekranie wielkość była dobra, tak jak GeeXboX sobie potrafił dopasować.

Bawił sie ktoś kiedyś tak jak ja, i czy osiągnął cel ?

Karta to NVIDIA GeForce 2 Mx/Mx 400 na sterownikach w wersji 93.71.