15 GB mniej po defragmentacji

(Venom550) #1

Wczoraj zainstalowałem Tune Up Utilities 2009 (Trial) i postanowiłem wypróbować defragmentator. Nie powiem żebym był specjalnie zadowolony z jego szybkości, bo trwało to dobre 7 godzin pomimo, że ostatnio defragmentowałem dyski tydzień temu systemowym (Vista). Ale za głowę chwyciłem się dopiero kiedy zobaczyłem ile wolnego miejsca mam na dysku. Przed defragmentacją było to 32,5GB - po 17,2GB :lol: Czy ktoś mi może wyjaśnić o co tu chodzi? I przede wszystkim jak mam tą przestrzeń odzyskać? Ludzie, to jest ponad 15 GB..... pomóżcie :expressionless:

(Danielm86) #2

Użyj CCleanera. A do defragmentacji korzystaj z Iobit Smart Defrag.

(Venom550) #3

No niestety CCleaner nie pomógł. Usunął jakieś 230MB i tyle. Ma ktoś inny pomysł?

Przy okazji chętnie bym się dowiedział co się w ogóle stało z tymi 15GB. Ma ktoś pojęcie? :lol:

(Danielm86) #4

Odkryj wszystkie pliki w tym systemowe i zobacz jaki plik/folder dużo zajmuje i zobacz jego zawartość. Może najpierw odinstaluj tego Tune up

(kukacz) #5

Najprawdopodobniej utworzył ci kopie zapasową :o

(Jjoasz) #6

wielkosc default'ow klastra ntfs jest wieksza niz najmniejszego pliku, np. txt

system domyslnie rezerwuje calego klastra dla takiego pliku, wynikiem czego plik rzedu 2kb w rzeczywistosci zajmie 4kb, 5kb az 8kb itd.

zdefragmentuj narzedziem windowsowym, wylacz indeksowanie plikow przedtem - jest w zasadzie przydatne gdy czesto szukasz jakis danych

(Venom550) #7

Rozwiązaniem okazało się samo TuneUp. W zakładce Odzyskiwanie pamięci były do usunięcia kopie zapasowe (coś ponad 16GB). Długo się nie zastanawiałem, tyle że system nawet po kilku restartach dalej pokazywał, że wolne mam 17, a nie 32GB. Dopiero kiedy z tej samej zakładki uruchomiłem TuneUp Disk Space Explorer , żeby wyczaić gdzie leży problem wszystko automatycznie wróciło do normy i w Moim Komputerze już wszystko wyświetlało się normalnie.

Na razie chyba dam sobie spokój z TuneUp :slight_smile: Ale dzięki za porady.